10/03/17 - 09:07h

Troicki zaustavljen na startu Indijan Velsa!

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je na startu Indijan Velsa od Dolgopolova u dva seta.

V. Troicki14
A. Dolgopolov66

Zimbio.com

Troicki je eliminisan na samom startu Mastersa u Indijan Velsu od Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova, koji je slavio sa 6:1, 6:4 nakon 70 minuta igre.

Greške i loš servis koštali su Viktora pobede u ovom duelu u kome je imao svoje prilike, ali nije uspevao da ih iskoristi na način na koji je to činio njegov rival.

Troicki je propustio brejk prilike koje su mu se ukazale u prvom setu, a onda je lošim servisima prosto predao u četvrtom gemu poen Ukrajincu. 64. teniser sveta je vezao i naredna tri gema i osvojio prvi set sa 6:1.

U nastavku je usledila ujednačena igra sve do rezultata 3:3 kada je Dolgopolov uspeo da dođe do brejka, ali je Viktor odmah uzvratio istom merom. Ne uspeva, međutim, da nakon toga zadrži svoj servis i daje Ukrajincu priliku da servira za meč, što je ovaj i iskoristio za palsman u drugo kolo gde se sastaje sa Filipom Kolšrajberom.

U ostalim mečevima prvog kola Mastersa u Indijan Velsu postignuti su sledeći rezultati:

Sousa – Švarcmen 4:6, 6:3, 6:4
Basilašvili – King 5:7, 5:7
Lajović – Tiafo – 6:3, 6:3
Fonjini – Kravčuk 0:6, 7:5, 6:4
Kližan – Monteiro 7:6, 6:3
Nišioka – Imer 6:4, 6:1
Pospišil – Lu 6:7, 6:4, 6:3
Albot – Šardi 6:7, 2:6