12/01/15 - 09:42h

Troicki u glavom žrebu turnira u Sidneju!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u glavni žreb ATP tunira u Sidneju! Srbin je u trećem kolu kvalifikacija savladao Italijana Stefana Travalju rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:3 nakon jednog časa i 31 minuta tenisa. Srbin će se u prvom kolu turnira sastati sa Slovakom Martinom Kližanom.

V. Troicki76
S. Travalja53
Viktor Troicki

Italijan je bolje ušao u meč i u četvrtom gemu stigao do brejka za 3:1, ali je u nastavku seta Viktor Troicki uspeo da se vrati, oduzme servis rivalu za 3:4, a potom i izjednači rezultat – 4:4. Kada se razrešenje seta očekivalo u taj-brejku Srbin je prvo uspeo da spasi dve set lopte u desetom gemu, a onda u jedanaestom napravi brejk za 6:5, a zatim ga i potvrdi za konačnih 7:5 u prvom delu igre.

U drugom setu brejkova nije bilo sve do pred sam kraja, a onda je prvo u sedmom gemu Srbin došao do prednosti od 4:3, zatim ju je potvrdio, da bi potom novim oduzetim servisom, Viktor Troicki rešio drugi set u svoju korist rezultatom 6:3, za konačnih 2:0.

Viktor Troicki će se u prvom kolu ATP turnira u Sidneju, koji se igra za nagradni fond od 494.000 dolara, sastati sa osmim nosiocem, Slovakom, Martinom Kližanom.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Sidneju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki