04/11/14 - 15:37h

Troicki u drugom kolu! (Bratislava)

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo čelendžera u Bratislavi savladavši Hrvata Matu Delića sa 2:1, po setovima 6:7(2), 6:1, 6:4 posle jednog sata i 30. minuta igre.

V. Troicki666
M. Delić714

Viktor Troicki

Troicki će se u narednoj rundi sastati sa Ukrajincem Iljom Marčenkom, koji je bio bolji od još jednog hrvatskog tenisera, Filipa Vegera – 7:6, 6:3.

U prvom setu nije bilo brejka. Dva sjajna servera kakvi su Viktor Troicki i Mate Delić nisu dozvolila nijednu priliku za brejk rivalu, pa je set rešen u taj-brejku. U odlučujućem gemu hladnokrvniji je bio hrvatski teniser, pa je rezultatom 7:2 stigao do vođstva u setovima.

Gubitak prvog seta u neizvesnoj završnici nije obeshrabrio Troickog. Sjajno je otvorio drugi deo igre i nakon brejka i sigurnog servisa poveo sa 2:0. Nastavio je srpski teniser sa dobrom igrom, pa je u četvrtom duplirao prednost za 4:0, da bi rutinski priveo set kraju, sa 6:1.

Ključni detalj odlučujućeg seta odigrao se u petom gemu, kada Troicki koristi svoju šansu i dolazi do brejka. Pri rezultatu 5:4, Viktor je servirao za meč, uspeo je da spase jedinu brejk priliku sa kojom se suočio u meču, i da duel privede kraju u svoju korist.

Teme:   ATP, Prvo kolo, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki