Troicki preko Donskoja do drugog kola!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa maksimalnom pobedom nad ruskim predstavnikom Jevgenijem Donskojem.

V. Troicki766
J. Donskoj640

Naš prvi predstavnik koji je ostvario trijumf na ovogodišnjem Rolan Garosu je Viktor Troicki. Drugi reket Srbije je i treći put u isto toliko međusobnih okršaja savlada Rusa Donskoja, i obezbedio plasman u drugo kolo gde će se sastati sa pobednikom meča Simon Basilašvili.

Nije dobro počelo za 35. tenisera sveta. Donskoj je napravio brejk na startu i poveo sa 3:0, ali je Troicki odmah uzvratio i izjednačio na 3:3. Puno dugih gemova viđeno je u prvom setu, a takav je bio i 12, u kojem je Viktor spasao jednu set loptu i izborio taj-brejk, gde je odlučio jedan mini brejk u korist našeg igrača (7:4).

Velika borba viđena je i u nastavku, Viktor je u prvom gemu drugog seta spasao čak šest brejk lopti, a u sedmom još dve. Da je iskusniji rival, Srbin je potvrdio u 10. gemu, kada je kaznio propuštene prilike Donskoja i napravio brejk koji je značio vođstvo od 2:0. Troicki je na 30:40 iskoristio prvu set loptu.

Imao je Rus brejk loptu i u prvom gemu treće deonice, međutim, još jednom je nije materijalizovao, što je slomilo njegov otpor. Troicki je poveo sa 3:0 i potpuno zagospodario terenom, ne prepustivši protivniku ni gem u trećem setu.

Teme:   Rolan Garos, Vesti, Viktor Troicki