25/06/12 - 17:28h

Troicki posle maratona u drugom kolu Vimbldona!

Viktor Troicki kao da ima naviku da na grend slemovima igra duge mečeve. Naravno, ni prvo kolo Vimbldona nije bilo izuzetak, pa je naš teniser odigrao pet setova. Sa 3:2 je savladao Španca Marsela Granjolersa, 23. tenisera sveta.

V. Troicki77328
M. Granjolers56666

Viktor je dobio prva dva seta u meču koji je trajao tri sata i 44 minuta.
Granjolers je napravio prvi brejk u meču koji je čuvao sve do desetog gema. Tada je naš teniser uzvratio ribrejkom i izjednačio na 5:5, a onda oduzeo i naredni protivnikov servis što ga je dovelo do osvajanja prvog seta rezultatom 7:5.
I drugi set je bio neizvestan. Videli smo po jedan brejk sa obe strane, a onda su ušli u taj brejk, koji je Viktor dobio sa 7:5.

The Championships - Wimbledon 2012: Day One(Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Viktor Troicki

Naredna dva seta osvojio je Španac. Sa po dva brejka u oba seta bio je vrlo ubedljiv, 6:3, 6:2.
U odlučujućem petom setu, igrali su na razliku. Bili su izjednačeni sve do 6:6, kada je Viktor uspeo da povede sa 7:6, a zatim napravi prvi brejk u setu i dobije ga rezultatom 8:6.

Teme:   Grend Slem, Teniseri, Turniri, Viktor Troicki, Vimbldon