01/11/16 - 15:13h

Troicki iz mrtvih do drugog kola Pariza!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Mastersa u Parizu, napravivši preokret u trećem setu protiv Adriana Manarina, u kojem je spasavao i meč lopte!

V. Troicki637
A. Manarino466

Viktor Troicki

Viktor je u “Grad svetlosti” stigao nakon odlilčnog nastupa u Beču, gde je savladao trećeg nosioca Dominika Tima i bio na korak od trijumfa protiv Davida Ferera, pa se očekivalo da se sa više samopouzdanja predstavi publici u dvorani “Bersi”.

Tako je i delovalo u prvoj deonici meča, kada je Srbin poveo sa 2:0 i 5:2. Ipak, nije bio dovoljno siguran pri svom servisu pa se namučio da okonča set u svoju koristi – spasao je tri brejk lopte pri vođstvu od 5:4.

Manarino (60. na svetu) je dobar momentum iz finiša prvog preneo i u drugi set, napravio je brejk u šestom gemu i stigao do izjednačenja.

Nije Viktor uspeo da povrati nivo tenisa iz prvog seta. Francuz je bio agresivniji protivnik i stekao prednost u petom gemu odlučujuće deonice – pri rezultatu 2:2, 28. teniser sveta je propustio četiri gem lopte, dok je Manarino ugrabio prvu priliku da mu oduzme servis.

Međutim, srpski as se nije predavao. U 10. gemu je spasao dve meč lopte (Manarino vodio 40:15), a potom hrabrom igrom iskoristio drugu brejk loptu za povratak – 5:5.

Meč je trajao dva sata i 24 minuta. I prethodni njihov duel je bio maratonski, prošle godine u Bazelu, ali je tada Manarino izašao kao pobednik.

Uspeo je Viktor da preokrene na 6:5 iako je realizovao tek petu gem loptu u narednom gemu, izvršio pritisak na poljuljanog rivala ali ipak nije uspeo da završi posao pre taj-brejka, jer je propustio par izglednih prilika da dođe do meč lopte.

Odluka je pala u 13. gemu – Troicki je pokazao da je ipak kvalitetniji rival, mada mu je levoruki Francuz poklonio par poena i tako olakšao put u durgo kolo. Drugi reket Srbije je iskoristio treću priliku, i as udarcem okončao uzbudljivu borbu 7:5.

Troicki će u drugom kolu igrati protiv petog nosioca Keija Nišikorija.

Teme:   Masters u Parizu, Vesti, Viktor Troicki