26/10/15 - 10:10h

Treća titula za Berdiha u Stokholmu!

Češki teniser Tomaš Berdih po treći put podigao je pobednički pehar na ATP turniru u Stokholmu. Čeh je u finalu savladao Džeka Soka iz Sjedinjenih Američkih Država sa 2:0, po setovima 7:6, 6:2 posle 85. minuta igre.

T. Berdih76
Dž. Sok62

Berdih

Berdih

Berdih je na turniru u prestonici Švedske trijumfovao i 2012. i 2014. godine, a ove sezone je odbranio titulu ne prepustivši rivalima ni set.

Ovo je bila druga titula za 30-godišnjeg tenisera iz Češke ove godine, prethodno je slavio i na turniru u kineskom Šenženu. Berdih je osvojio ukupno 12. titulu u karijeri, u svom 17. finalu.

Sok je bolje otvorio finalni duel i već u ranoj fazi oduzeo servis češkom teniseru, koji je uspeo da, pri rezultatu 5:4 za Amerikanca uhvati zadnji voz i poravna rezultat na 5:5. Odluka je na kraju pala u taj-brejku, a Berdih je bio neumoljiv sa 7:1.

U drugom delu Berdih je imao stopocentan učinak, kada je u pitanju realizacija brejk lopti – 2/2, dok sa druge strane, protivniku nije dozvolio da ozbiljnije zapreti.

Čeh je završio meč sa 9 as udaraca i čak 90% osvojenih poena na prvi servis.

Tomaš Berdih je zaradio 250 ATP poena i ček na 97.700 evra, dok je Sok morao da se zadovolji sa 150 bodova i novčanom nagradom od 51.450 evra.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP u Štokholmu, Finale, Rang Lista, Rezultati, Teniseri, Tomaš Berdih, Turniri, Vesti