24/05/16 - 16:31h

Toplo-hladno: Perfektan, loš pa odličan Anin set za plasman u drugo kolo

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugu rundu Rolan Garosa, nakon što je na startu turnira sa 2:1 u setovima savladala domaću teniserku Osean Dodan.

A. Ivanović656
O. Dodan072
Ana Ivanovic

Ivanovićeva je slavila sa 6:0, 5:7, 6:2 posle sat vremena i 47 minuta igre, a protivnica u drugom kolu Rolan Garosa biće joj bolja iz susreta 91. na WTA listi Kurumi Nare i Denise Alertove, 70, igračice sveta.

I SET

Ana Ivanović je odlično otvorila meč, a posle samo 17 minuta dobila je prvi set sa 6:0. Tokom celog seta igrala je dobro, terala je protivnicu na greške, a svoje svodila na minimum. Iskoristila je tri od pet brejk lopti i na kraju završila sa 35 poena, dok je Dodan imala 17 manje.

sstatistika

II SET

Na sredini drugog seta Francuskinja je vezala nekoliko dobrih forhenda i došla do prve brejk šanse na meču. Ana je napravila grešku i poklonila protivnici servis, a iako je povela sa 3:2 Dodan nije uspela da realizuje brejk, jer joj je Ivanovićeva već u narednom gemu uzvratila ribrejkom i izjednačila rezultat.

Uglavnom greškama protivnice Ana je povela sa 4:3, a u gemu nakon tog propustila je šansu za brejk – 4:4. Tri gema kasnije Francuskinja je ponovo oduzela servis naše teniserke, povela sa 6:5, a nakon što je propustila dve set lopte, na trećoj je odservirala as za konačnih 7:5 i 1:1 u setovima.

ana set 2

III SET

Izgubljen drugi set nimalo nije poljuljao našu teniserku, koja je u odlučujućem delu meča nastavila u ritmu iz prvog. Na startu seta suočila se sa brejk loptama protivnice, ali ih je obe spasila, da bi u drugom gemu ona oduzela servis Francuskinji.

Ivanovićeva je povela sa 2:0, a Dodan je u trećem gemu brejkom smanjila zaostatak na 2:1. Međutim, Ana joj nije dozvolila da realizuje brejk, povećala je vođstvo na 3:1, a u osmom gemu još jednom je napravila brejk za konačnih 6:2 u ovom delu meča.