24/08/15 - 10:45h

Titula za Filipa u Italiji!

Srpski teniser Filip Krajinović osvojio je trofej na čelendžeru u italijanskom Kordenonsu.

F. Krajinović564
A. Ungur741 predaja

Filip

Dejvis kup reprezentativac Srbije je u finalu savladao Rumuna Adriana Ungura, koji je bio prinuđen da preda meč, pri rezultatu 5:7, 6:4, 4:1 za Filipa Krajinovića.

Krajinović je na turniru u Italiji bio postavljen za 3. nosioca, a na startu je najpre bio bolji od Egipćanina Mohameda Safvata sa 7:5, 6:2, zatim je u narednoj rundi deklasirao Italijana Erika Krepaldija ne prepustivši mu čak nijedan jedini gem – 6:0, 6:0, da bi u četvrtfinalu na red došao okršaj protiv Hrvata Antonija Veića.

Filip je slavio sa 7:6, 6:3, a u meču za finale nadigrao je drugog favorita u Kordenonsu, iskusnog Italijana Paola Lorencija sa 7:6, 6:4.

Ovo je ukupno četvrti čelendžer u karijeri za srpskog igrača, a pored toga zaradio je i 90 ATP poena i 6.150 evra.

Turnir u Kordenonsu igrao se za nagradni fond od 42.500 evra, a pored Filipa Krajinovića na turniru su uzeli učešće i Miljan Zekić i Peđa Krstin, ali su završili nastup već u uvodnoj rundi takmičenja.

Teme:   ATP Rang Lista, Filip Krajinović, Finale, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti