30/08/16 - 22:02h

TIPSY – TIME: Maestralni Janko preko Kverija do drugog kola!

Janko se vratio na veliku scenu! Srpski teniser je odigrao fantastično protiv Đokovićevog dželata sa poslednjeg Vimbldona i savladao Sema Kverija sa 3:1!

J. Tipsarevic7666
S. Kveri6733

Janko Tipsarevic

Tipsarević je odigrao sjajno protiv 29. nosioca i savladao ga na njegovom terenu. Janko je uspeo ono što Novak nije na Vimbldonu – kontrolisao je meč od početka do kraja, a jedini problematični period u čitavom meču bio je taj-brejk drugog seta, koji je izgubio sa nulom.

U sledećem kolu, Janka čeka Španac Karenjo Busta, koji je u tri seta pobedio Belorusa Ivašku.

Posle dva neizvesna seta koja su odlučena u taj-brejku, Janko je u trećem i četvrtom preuzeo kontrolu i mirno je priveo meč kraju, dobivši Kverija četvrti put u sedmom okršaju.

Janko je agresivnom igrom otvorio duel sa visokim Amerikancem, osvojio je dva poena i održavao egal, ali je Kveri snažnim servisima ipak stigao do vođstva. Naš teniser odgovorio je na sličan način i vrlo brzo stigao do izjednačenja – 1:1.

Srpski teniser je u petom gemu napravio brejk, potom ga je i potvrdio i poveo je sa 4:2. Imao je srpski teniser u desetom gemu priliku da servira za set, imao je i četiri set lopte, ali nije ih iskoristio i Kveri je vratio brejk – 5:5.

U naredna dva gema nije bilo brejka, pa je prvi set odlučen u 13. gemu. Kveri je poveo sa 3:1 u taj-brejku, ali je Janko dobio narednih pet poena i šestu set loptu je pretvorio u 1-0 (7:4).

U drugom setu viđena je velika borba, a činilo se da će Kveri uspeti da izjednači kada je u devetom gemu napravio brejk za 5:4. Publika je u tim trenucima pokušala da pomogne Kveriju čak i prilikom servisa Tipsarevića, ali je srpski teniser odmah vratio brejk i produžio je drugi set.

I o ishodu drugog seta odlučivao je taj-brejk, a ovoga puta se mnogo bolje snašao Kveri koji je bez izgubljenog poena izjednačio na 1-1 u setovima.

Kveri je imao psihološku prednost, ali je Janko otvorio treći set brejkom. Srpski teniser igrao je sjajno, napravio je još jedan brejk i poveo je sa 5:2, a Kveri je pokušao da se vrati. Smanjio je na 5:3, ali je Janko novim brejkom dobio treći set iskoristivši tek šestu set loptu.

U četvrtom setu odlučio je jedan brejk. Janko je bio strpljiv, sačekao je svoju šansu u osmom gemu, napravio je brejk, a onda i odservirao za sjajnu pobedu.

Teme:   Janko Tipsarevic, US Open, Vesti