13/06/17 - 18:21h

Tipsarević u tri seta do meča sa Čilićem!

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u drugu rundu takmičenja u Hertogenbošu.

J. Tipsarević736
J. Sugita660

Twitter

Na startu turnira u holandskom Hertogenbošu Tipsarević je zabeležio trijumf nad Juiči Sugitom, sa 7:6 (7:5), 3:6, 6:0 po setovima za dva sata i tri minuta igre, i tako povećao skor protiv japasnkog tenisera na 2:0.

U uvodnom delu igre obojica igrača iskoristili su po jednu i jedinu brejk priliku koja im se ukazala – najpre je do prednosti došao Janko, a onda je Japanac uzvratio istom merom. U 13. gemu srpski teniser je bio sigurniji na svom servisu i poveo sa 1:0 u setovima.

Imao je Tipsarević u prvom gemu drugog nastavka novu priliku da oduzme servis rivalu ali mu to nije pošlo za rukom, a onda je odmah pretrpeo brejk. 64. teniser sveta je iskoristio i u devetom gemu svoju brejk šansu, pa je došlo do izjednačenja u setovima.

Odlučujući set je u potpunosti pripao 61. sa ATP liste – Janko svom rivalu nije prepustio ni jedan gem.

U narednom kolu, Srbin će igrati protiv prvog favorita na turniru, Marina Čilića. Njih dvojica su se do sada sastajali devet puta, a Hrvat vodi sa 7:2.

Teme:   ATP u Hertogenbošu, Janko Tipsarevic, Vesti