Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u treću rundu čelendžera u Kini.

J. Tipsarević76
J. Jung52

Janko Tipsarevic

Tipsarević je zabeležio novu pobedu na čelendžeru koji se igra u kineskom An-Ningu – u drugom kolu on je bio bolji od Džejsona Junga iz Kineskog Tajpeha, po setovima 7:5, 6:2.

Srpski teniser je meč završio za jedan sat i 17 minuta, ubedljivom igrom sa čak 23 poena više (69:46), i to brejkom u samoj završnici uvodnog seta, i sa dva vezana u finišu drugog seta.

U trećoj rundi Janko se sastaje sa Slovencem Blažem Kavčićem, petim nosiocem, koji je eliminisao našeg Marka Tepavca sa 7:6 (8:6), 6:4.

Tokom prvog seta ovog duela viđena je uglavnom ravnopravna igra, s tim što je srpski teniser propustio dve prilike da uvodni deo meča reši u svoju korist – u 10. gemu, a potom i u taj-brejku. S druge strane, njegov rival je iskoristio prvu priliku za to, i poveo sa 1:0.

Priliku da eventualno poravna rezultat imao je Tepavac u sedmom gemu drugog seta, kada nije realizovao brejk šansu, ali zato tri gema kasnije Slovenac drugom brejk loptom osvaja i ovaj set i obezbeđuje sebi plasman u naredno kolo.

Teme:   Janko Tipsarevic, Marko Tepavac, Vesti