26/06/16 - 21:12h

Tipsarević – Simon live prenos (oko 14.00) – Gledajte direktan prenos

Srpski teniser Janko Tipsarević sutra počinje takmičenje na Vimbldonu. Već na startu ima nešto teži zadatak – očekuje ga Francuz Žil Simon. Početak ovog meča očekuje se oko 14 časova, a direktan prenos možete pratiti na našem portalu.

Live prenos počinje za

Ko prenosi?

Janko je pre dolaska na Vimbldon igrao na ATP turniru u Kvinsu, gde je u drugom kolu izgubio od Marina Čilića. Simon je na istom turniru u prvoj rundi ispao od Kajla Edmunda.

Žil Simon ima 31 godinu i trenutno je 20. teniser sveta. U dosadašnjoj karijeri osvojio je 12 ATP titula, a najbolji plasman na rang listi mu je šesta pozicija.

Ovo će biti 11. susret Tipsarevića i Simona, a srpski teniser slavio je samo dva puta. Njihov poslednji međusobni meč igran je prošle godine u Bukureštu, kada je Francuz bio bolji sa 2:0 u setovima.