03/05/15 - 14:14h

Tipsarević propustio meč loptu i ostao bez glavnog žreba! (ATP Madrid)

Srpski teniser Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u glavni žreb Masters turnira iz serije 1000 u Madridu. Tipsarević je u poslednjoj rundi kvalifikacija poražen od Australijanca Tanasija Kokinakisa sa 1:2, po setovima 3:6, 6:4, 6:7(4) posle dva sata i 22. minuta igre.

J. Tipsarević366
T. Kokinakis647

Janko-Tipsarevic

Janko je tako ostao bez plasmana u glavni turnir, iako je nakon izgubljenog prvog seta uspeo da se vrati i poravna rezultat. U trećem setu je nadoknadio brejk zaostatka, a potom je imao i meč loptu, ali nije uspeo da je realizuje, pa je kazna stigla u taj-brejku.

Kokinakis je bolje otvorio duel i već u četvrtom gemu je oduzeo servis Srbinu, što se ispostavilo ključnim u prvom setu, pošto je Australijanac uspeo da sačuva stečenu prednost i privede prvi deo igre kraju sa 6:3.

Tipsarević je uzvratio u drugom setu, u samom finišu stigao je do brejka i sa 6:4 odveo meč u odlučujući set.

Mladi Australijanac je brejkom otvorio treći set, Janko je odmah uzvratio, a zatim je usledio period mirnije igre, sve do 12. gema, kada je srpski teniser imao meč loptu, ali nije uspeo da je iskoristi, pa je odluka pala u taj-brejku. Australijski tinejdžer je u odlučujućem gemu sve vreme bio u prednosti, pa je na kraju slavio sa 7:4 i izborio plasman u glavni žreb.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Janko Tipsarevic, Kvalifikacije, Masters, Masters u Madridu, Rang Lista, Tanasi Kokinakis, Teniseri, Vesti, Zreb