26/05/18 - 18:56h

Tim nakon preokreta šampion Liona, Fučovič lako do trijumfa u Ženevi

Austrijski teniser Dominik Tim osvojio je titulu na ATP turniru u Lionu, dok je Mađar Marton Fučovič slavio u finalu turnira u Ženevi.

Twitter

Dominik, osmi teniser sveta, pobedio je Žila Simona iz Francuske u duelu koji je trajao dva sata i 30 minuta.

Prvi set pripao je Simonu. On je jednom napravio brejk i poveo rezultatom od 6:3. U nastavku igre Dominik je napravio preokret i drugi set osvojio u taj-brejku sa 7:1.

U odlučujućem setu Austrijanac je bio mnogo dominantniji. Simon je uzeo prvi gem, ali je Tim zatim osvojio šest uzastopnih gemova i ubedljivim rezultatom od 6:1 završio meč u svoju korist.

Dominiku je deseti trijumf u finalima ATP turnira.

U drugom ATP finalu, na turniru u Ženevi, slavio je 60. teniser planete, Mađar Marton Fučovič. On je nakon 68 minuta igre savladao Nemca Petera Gojovčika

Na startu prvog seta Marton je osvojio četiri vezana gema i napravio dva brejka. Naredni gem pripao je Gojovčiku. Pri rezultatu od 5:1 za Mađara, Peter je uzeo još jedan gem, ali nije uspeo više da se približi protivniku, pa je Fučovič set dobio sa 6:2.

U drugom setu poveo je 49. igrač na ATP listi, ali je Marton izjednačio na 2:2, a zatim i preuzeo vođstvo. Do kraja meča nije ispustio više nijedan, pa je i ovaj set dobio rezultatom od 6:2.

Dvadesetšestogodišnjem teniseru ovo je prva ATP titula u karijeri.

Teme:   ATP, ATP u Lionu, ATP u Ženevi, Dominik Tim, Marton Fučovič, Teniseri, Turniri, Vesti