10/05/17 - 14:26h

TENISKE NADE (u14): Vojvodina, Beograd i istočna Srbija dobili nove šampione

 


U proteklih nekoliko dana dečaci i devojčice do 14 godina igrali su Prvenstva Beograda, Vojvodine i istočne Srbije.


Lea Rupnjak i Anja Mitrakovic

Prvenstvo Vojvodine

Pokrajinsko prvenstvo igrano je u Subotici, na terenima kluba Palić 1878.

Trofej u konkurenciji dečaka osvojio je Oliver Sabo Rac iz TK Spartak, koji je u finalu sa 2:6, 6:1, 7:5 savladao klupskog kolegu Filipa Mandovića. Njih dvojica bili su postavljeni za prva dva nosioca.

Treće mesto osvojili su Petar Bašić Palković i Nemanja Mraović, takođe članovi Spartaka.

Dečaci


ČETVRTFINALE
O. Sabo Rac – M. Komazec 6:0, 6:1
P. Palković Bašić – L. Rupnjak 6:4, 6:0
N. Mraović – M. Gojković 1:0, predaja
F. Madnović – L. Uzelac 6:0, 6:0
POLUFINALE
O. Sabo Rac – P. Palković Bašić 6:1, 6:3
F. Mandović – N. Mraović 6:2, 6:1
FINALE
O. Sabo Rac – F. Mandović 2:6, 6:1, 7:5

U konkurenciji devojčica najbolja je bila fantastična Lea Rupnjak, kojoj je ovo četvrti trofej sa poslednjih pet turnira na kojima je igrala, a peti ove godine. U finalu je sa 6:4, 6:2 nadigrala Anju Mitraković, dok su treće mesto osvojile Mirjana Jovanović i Danijela Danilović.

Devojčice


ČETVRTFINALE
M. Jovanović – K. Knezi 6:3, 6:4
L. Rupnjak – D. Todorović 6:1, 6:3
D. Danilović – J. Vranić 6:3, 6:4
A. Mitraković – A. Jošić 6:2, 6:3
POLUFINALE
L. Rupnjak – M. Jovanović 6:1, 6:0
A. Mitraković – D. Danilović 6:4, 6:4
FINALE
L. Rupnjak – A. Mitraković 6:4, 6:2

Prvenstvo TS istočne Srbije

Na terenima Teniske akademije Živković u Nišu trofeje su odneli Aleksa Gajić i Anđela Petrović.

Aleksa je u finalu savladao Lazara Danića sa 6:2, 6:4. Treće mesto pripalo je Iliji Ivanoviću i Stefanu Skobelevu.

Dečaci


ČETVRTFINALE
A. Gajić – A. Miljković 6:2, 6:0
I. Ivanović – N. Dinić 6:0, 6:3
L. Danić – V. Cvetković 6:1, 6:2
S. Skobelev – H. Toskić 6:1, 6:1
POLUFINALE
A. Gajić – I. Ivanović 6:1, 6:1
L. Danić – S. Skobelev 6:4, 6:3
FINALE
A. Gajić – L. Danić 6:2, 6:4

U ženskom finalu Anđela je sa 6:2, 6:2 nadigrala Nataliju Nikolić, a treće mesto osvojile su Sara Milosavljević i Maša Mitić.

Sve četiri polufinalistkinje kao i dvojica polufinalista članovi su Teniske akademije Živković.

Devojčice


ČETVRTFINALE
S. Milosavljević – N. Janošević 6:2, 3:6, 6:1
N. Natalija – M. Milosavljević 6:7, 7:5, 6:4
A. Petrović – J. Nikolić 6:1, 6:4
M. Mitić – N. Milenković 6:3, 6:0
POLUFINALE
N. Nikolić – S. Milosavljević 6:3, 6:3
A. Petrović – M. Mitić 6:4, 6:0
FINALE
A. Petrović – N. Nikolić 6:2, 6:2

Prvenstvo Beograda

Dečaci su svoj turnir igrali u Teniskom centru Master na Novom Beogradu, a trofej najboljeg pripao je Bojanu Radomanu iz TK Dril.

U finalu mu je pri vođstvu od 6:4 meč zbog povrede predao klupski kolega Mihajlo Lasica.

Treće mesto osvojio je Stefan Malbaša, pošto mu je duel bez borbe predao četvrtoplasirani Vanja Vojinović.

Dečaci


ČETVRTFINALE
M. Lasica – B. Bukarica 6:4, 6:3
S. Malbaša – V. D. Stramput 6:2, 6:2
V. Vojinović – L. Zdravković 6:0, 6:0
B. Radoman – P. Belošević 7:5, 6:0
POLUFINALE
M. Lasica – S. Malbaša 4:6, 6:1, 6:3
B. Radoman – V. Vojinović 6:1, 7:6
FINALE
B. Radoman – M. Lasica 6:4, predaja

Devojčice su se takmičile na terenima TK Haron, a najbolja je bila Iva Šepa.

U finalnom meču je sa 7:6, 6:4 nadigrala Doroteju Petrović. Treće mesto osvojila je Lana Stanišić koja je sa 6:0, 3:6, 6:0 bila bolja od Dorotee Milosavljević.

Devojčice


ČETVRTFINALE
D. Petrović – T. Stefanović 6:2, 6:1
D. Milosaljević – A. Lukić 6:3, 6:2
I. Šepa – K. Ljubičić 6:2, 6:2
L. Stanišić – A. Petković 1:0, predaja
POLUFINALE
D. Petrović – D. Milosavljević 6:0, 6:0
I. Šepa – L. Stanišić 6:3, 7:5
FINALE
I. Šepa – D. Petrović 7:6, 6:4

(Tenis Uživo, T. Popov)


Teme:   Aleksa Gajić, Anja Mitraković, Anđela Petrović, Bojan Radoman, Dorotea Milosavljević, Doroteja Petrović, Filip Mandović, Iva Šepa, Lazar Danić, Lea Rupnjak, Mihajlo Lasica, Oliver Sabo Rac, Srpske teniske nade, Stefan Skobelev, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vanja Vojinović, Vesti


Komentari