03/05/17 - 09:18h

TENISKE NADE (u14): Lea Rupnjak i Mihajlo Lasica pobednici Tošinog memorijala

Turnir prve kategorije za dečake i devojčice do 14 godina, Tošin memorijal u Nišu, osvojili su Lea Rupnjak i Mihajlo Lasica.

Finalistkinje Rupnjak i Radenkovic, Foto: TK Kostic

Takmičenje je igrano na terenima teniskog kluba Kostić od 29. aprila do 2. maja, a učestvovalo je 26 devojčica i 31 dečak.

U konkurenciji dečaka najbolji je bio prvi nosilac, Mihajlo Lasica. Trinaestogodišnjak je trenutno sedmi na rang listi dečaka do 14 godina u Srbiji, a ovo mu je drugi trofej ove godine u toj kategoriji.

Finalni meč zbog povrede mu je predao Veljko Krstić , pri vođstvu Lasice od 6:1.

Treće mesto pripalo je Aleksi Gajiću i Bojanu Radomanu.

M. Lasica – V. Krstić 6:1, predaja

Dvanaestogodišnja Lea Rupnjak slavila je u konkurenciji devojčica. Trenutno 30. teniserka Srbije u konkurenciji do 14 godina bila je postavljena za drugog favorita, a u finalu je savladala prvu nositeljku, Juliju Radenković – 7:5, 6:0.

Lea je tako došla do svoje četvrte titule u konkurenciji do 14 od početka 2017. godine.

Treće mesto osvojile su Mia Ristić i Teodora Gutić.

L. Rupnjak – J. Radenković 7:5, 6:0

Teme:   Lea Rupnjak, Mihajlo Lasica, Srpske teniske nade, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti