07/03/17 - 12:18h

TENISKE NADE (u14): Lea i Luka Rupnjak najbolji u Subotici, Vojinović i Stanišićeva slavili na OP Beograda

Blizanci Lea i Luka Rupnjak osvojili su trofeje na Otvorenom prvenstvu Subotice, turniru III kategorije. Na Otvorenom prvenstvu Beograda, takmičenju IV kategorije najbolji su bili Vanja Vojinović i Lana Stanišić.

izvor: twitter

OP Subotice, dečaci i devojčice u14, III kategorija

Na terenima teniskog kluba Spartak u Subotici pobede su odneli Lea i Luka Rupnjak.

Luka, koji je bio prvi nosilac, u finalu je savladao drugog favorita Nemanju Gruijića, sa 7:6, 6:3.

Na čitavom turniru ni Luka, kao ni njegova sestra, nisu izgubili nijedan set.

Treće mesto u konkurenciji dečaka osvojili su Miloš Komazec i Nemanja Mraović, treći i četvrti nosilac.

L. Rupnjak – N. Grujić 7:6, 6:3

Lea Rupnjak je u finalu nadigrala Danijelu Danilović, sa ubedljivih 6:0, 6:1. Sjajna Lea je na turnir došla kao šesta rangirana učesnica, a Danijela je bila prvi nosilac.

Treće mesto pripalo je Ani Jošić i Mii Gavranov.

OP Beograda, dečaci i devojčice u14, IV kategorija

Dečaci su igrali na terenima TC Master, a pobedu je odneo Vanja Vojinović. On je rođen 2003. godine, a ovo mu je prvi trofej u konkurenciji do 14 godina. Bio je prvi nosilac, a u finalu je sa 6:2, 6:2 savladao Mihajla Škulića, dobitnika vajld karte.

Iznenađenje turnira svakako je jedan od osvajača trećeg mesta Lazar Virijević, koji je u jakoj konkurenciji stigao do polufinala, iako ima tek deset godina! Pored njega, na trećem mestu završio je i Veljko Krstić.

V. Vojinović – M. Škulić 6:2, 6:2

Devojčice su se takmičile u TK Top Ten, a pobedu je odnela četvrta nositeljka Lana Stanišić. Ona je u finalnom meču nakon preokreta savladala prvu favoritkinju Kristinu Ljubičić – 4:6, 6:2, 6:2.

Treće mesto podelile su Lena Karlovčan i Milica Radunović.

L. Stanišić – K. Ljubičić 4:6, 6:2, 6:2

Teme:   Lara Stanišić, Lazar Virijević, Lea Rupnjak, Luka Rupnjak, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vanja Vojinović, Vesti