10/04/17 - 11:13h

TENISKE NADE (u14): Gojković i Rupnjakova najbolji u Subotici, Cvetanović i Zdravkovićeva slavili u Nišu

U Nišu i Subotici igrana su Otvorena prvenstva tih gradova za dečake i devojčice do 14 godina. Oba takmičenja su druge kategorije, u organizaciji Teniskog saveza Srbije.

izvor: twitter

Otvoreno prvenstvo Niša

Na terenima teniskog kluba Mediana trofeje su osvojili Emilija Zdravković i Nikola Cvetanović, oboje sa Teniske akademije Živković.

Cvetanović je u finalu sa 6:2, 6:7, 6:2 savladao klupskog kolegu Iliju Ivanovića. Treće mesto su osvojili Veljko Cvetković i Nemanja Dinić.

Učestvovalo je samo osam dečaka, a nije bilo iznenađenja, pošto su u polufinalu završila prva četiri nosioca, a u finalu smo gledali prva dva favorita.

N. Cvetanović – I. Ivanović 6:2, 6:7, 6:2

Emilija Zdravković bila je najbolja u konkurenciji deset devojčica. U finalu je sa 6:3, 6:3 savladala Miu Ristić. Treće mesto osvojile su Maša Mitić i Natalija Nikolić.

Otvoreno prvenstvo Subotice

Takmičenje je održano na terenima teniskog kluba Spartak, a trofeje su osvojili Mateja Gojković i Lea Rupnjak.

Mateja je u finalu pobedio Leinog brata, Luku Rupnjaka sa 6:4, 6:4. Treće mesto pripalo je Aleksi Pisariću i Nemanji Mraoviću.

M. Gojković – L. Rupnjak 6:4, 6:4

Lea Rupnjak je u finalu nadigrala Anju Mitraković sa 6:1, 6:1, a treće mesto osvojile su Elena Konjikušić i Ana Jošić.

L. Rupnjak – A. Mitraković 6:1, 6:3

Teme:   Aleksa Pisarić, Emilija Zdravković, Lea Rupnjak, Mateja Gojković, Nikola Cvetanović, Srpske teniske nade, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti