24/04/17 - 12:30h

TENISKE NADE (u14): Fatmi Idrizović trofej u Tirani!

Srpska juniorka Fatma Idrizović osvojila je titulu na Tennis Europe takmičenju u Tirani, za devojčice do 14 godina.

Fatma će za nekoliko meseci napuniti 13 godina, a ovo je njen prvi evropski trofej na turnirima za igrače do 14.

Devojčica iz Novog Pazara bila je postavljena za drugog nosioca na ovom takmičenju, a u finalu je savladala prvu favoritkinju, Semru Aksu iz Turske – 6:1, 3:6, 7:5.

Fatma iza sebe ima sjajno odigran turnir, a na putu do finala nije izgubila nijedan set. U četiri meča do borbe za trofej protivnicama je prepustila samo 15 gemova.

Ovo je njen treći TEJT trofej, a prvi u ovoj godini. Trenutno je 92. na rang listi najboljih igračica do 14 godina u Evropi.

Milica Radunović (13) i Hristina Ljuba (12) takođe su igrale na ovom turniru. Obe su u glavni žreb došle iz kvalifikacija i takmičenje završile već na startu.

Srpski teniser Nikola Zekić (12) bio je drugi nosilac kod dečaka, ali je iznenadi poraz doživeo već u prvoj rundi, od dobitnika vajld karte Morisa Brianca iz Italije.

U dubl konkurenciji Radunovićeva i Ljuba stale su na startu, a Zekić je u paru sa Berkom Bugarikjim iz Makedonije zaustavljen u drugoj rundi. Njih dvojica su bili postavljeni za prve nosioce.

Teme:   Fatma Idrizović, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniserke, Turniri, Vesti