28/02/17 - 20:06h

TENISKE NADE (u12): Rađenović i Zdravkovićeva pobednici OP Beograda

U Beogradu su proteklog vikenda igrana dva prvenstva ovog grada za dečake i devojčice uzrasta do 12 godina, jedno prve kategorije, a jedno četvrte.

finalisti Radjenovic i Ludoski

OP BEOGRADA – I kategorija

Otvoreno prvenstvo Beograda prve kategorije igrano je na terenima Teniske akademije Tipsarević. Pobednici turnira koji je igran na šljaci su Emilija Zdravković i Vuk Rađenović.

Vuk je prošle nedelje igrao svoje prvo finale u konkurenciji do 14 godina, a već je sada zablistao u svom ‘rangu’. U borbi za trofej savaldao je reprezentativca Srbije Zorana Ludoškog, sa 7:6, 6:4. Rađenović je bio prvi favorit i titula nije iznenađenje, a da iznenađenja na ovom takmičenju uopšte nije bilo govori i činjenica da su četvrtfinale igrala osmorica najbolje rangiranih prijavljenih igrača.

Treće mesto osvojili su Romeo Hadžimehmedović i Mateja Gojković.

V. Rađenović – Z. Ludoški 7:6, 6:4

Najbolja među devojčicama, Emilija Zdravković, savladala je u finalu Jovanu Grujić sa 6:3, 6:1. Emilija je do trofeja došla kao peti nosilac, a Jovana je bila prvi favorit.

Treće mesto osvojile su Mia Ristić i Lara Stojanovski.

OP BEOGRADA – IV kategorija

Dečaci su se takmičili na terenima TK Classics, a najbolji je bio Simeon Stanković. U borbi za trofej nadigrao je Filipa Erbeza sa ubedljivih 6:1, 6:1. Na trećoj poziciji završili su Luka Ilić i Nikola Lulić.

Učestvovalo je 39 tenisera, a Simeon je bio tek 15. rangirani igrač. Finalista Filip bio je prvi nosilac.

S. Stanković – F. Erbez 6:1, 6:3

U konkurenciji devojčica, na terenika kluba Green Set, slavila je Milica Popovski. Mlada srpska teniserka tokom celog turnira nije izgubila ni set, a u finalu je savladala Marijanu Ilić sa 6:1, 6:3.

Na trećem mestu završile su Milica Milosavljević i Teodora Budimir.

Takmičilo se samo 11 igračica, a Milica Popovski bila je treći nosilac.

M. Popovski – M. Ilić 6:1, 6:3

Teme:   Emilija Zdravković, Jovana Grujić, Srpske teniske nade, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti, Vuk Rađenović, Zoran Ludoški