14/03/17 - 19:35h

TENISKE NADE (u12): Ćertić i Miščevićeva najbolji u Beogradu, Đurašinović slavio u Somboru

Dečaci i devojčice u kategoriji do 12 godina takmičili su se ove nedelje u Beogradu i Somboru.

Petar Certic

OP BEOGRADA, u12, III kategorija, dečaci i devojčice

Turnir za dečake u ovoj kategoriji odražn je u TK Lokomotiva, a trofej je osvojio Petar Ćertić.

Ovo mu je druga titula za redom, nakon što je pre nedelju dana slavio na Otvorenom prvenstu Niša.

Ćertić je bio drugi nosilac, a u finalu je sa 2:6, 6:3, 6:3 savladao Aleksu Smiljanića. Treće mesto osvojili su Andrija Zagorac i Petar Marković.

P. Ćertić – A. Smiljanić 2:6, 6:3, 6:3

Devojčice su se takmičile u TK Green Set, a najbolja je bila Maja Miščević. Ona je u finalu nadigrala Simonu Deletić sa 6:3, 6:3, a treće mesto podelile su Sanja Đurđević i Milica Popovski.

Maja je bila najbolje rangirana učesnica, a na putu do trofeja nije izgubila ni set.

OP SOMBORA, u12, III kategorija, dečaci

Takmičenje je održano u ТК Orange, a trofej je osvojio Stefan Đurašinović.

Prvi nosilac je u finalu nadjačao Andreja Rajaka sa 6:1, 7:5, a do titule je došao bez ijednog izgubljenog seta. Sjajan turnir odigrao je i Rajak, koji je do finala izgubio samo tri gema!

Treće mesto osvojili su Luka Ilić i Nemanja Mandić.

S. Đurašinović – A. Rajak 6:1, 7:5

Teme:   Maja Miščević, Petar Ćertić, Srpske teniske nade, Stefan Đurašinović, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti