24/01/17 - 10:50h

TENISKE NADE (ITF): Đakovićevoj trofej u Bosni, Kirovski četvrtfinalista u Češkoj

Trofej u dublu i tri četvrtfinala u singlu najbolji su rezultati sprskih tenisera na ITF juniorskim takmičenjima u nedelji iza nas.

Konstantin Kirovski

RPM Junior Open 2017

Na turniru prve kategorije u Češkoj Srbija je imala dva predstavnika, Konstantina Kirovskog (17) i Borisa Butuliju (18).

Butulija je već na startu takmičenja izgubio od Francuza Emanuela Koste sa 7:6, 6:2. Kirovski je postavljen za 11. nosioca i dogurao je do četvrtfinala, gde je bolji od njega bio drugi favorit Artem Dubrivni iz Rusije – 6:1, 7:5.

Bez iznenađenja, turnir je osvojio prvi nosilac, Alehandro Davidovič Fokina iz Španije, a u konkurenciji devojčica slavila je peta favoritkinja, Ruskinja Kamila Rakimova.

Sport Hotel Kurz – Junior Classic 18 & Under

U Austriji su se juniori takmičili na turniru četvrte kategorije. Našu zemlju predstavljale su Anđela Skrobonja (15) i Milica Vujović (16) koje su poražene u drugoj rundi i Jovana Perić (15) koja je zaustavljena na startu turnira.

U konkurenciji dublova Skrobonja i Vujović su igrale polufinale, a izgubile su od, kasnije osvajačica trofeja, Federike Rosi i Elise Visentin iz Italije.

Prvi nosilac u muškom singlu, Mađar Andraš Neč poražen je iznenađujuće u prvom kolu, a trofej je osvojio 13. favorit, Luka Mršić koji igra pod zastavom Austrije. Kod devojčica je slavila Lenka Stara iz Slovačke, treća nositeljka.

9th UAE – Fujairah ITF Junior Championships

Takmičenje četvrte kategorije igrano je i u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a srpski teniser Viktor Jović (15) stao je u drugom kolu. Bolji od njega bio je godinu dana stariji sedmi nosilac, Marko Furlaneto iz Italije – 7:6, 5:7, 7:5.

Trofej kod dečaka osvojio je drugi favorit Aron Šmit iz Švajcarske, a kod devojčica je najbolja bila treća nositeljka, Zozija Kardava iz Rusije.

Siroki Brijeg Open 1

U Bosni i Hercegovini juniori su se takmičili na turniru pete kategorije. Naša zemlja je imala sedam predstavnika u singlu, a najbolje rezultate zabeležila je Mihaela Đaković (15). Iako je bila postavljena za drugog nosioca i od nje se možda i očekivalo više, takmičenje je završila u četvrtfinalu, ubedljivim porazom od osme favoritkinje Viktorije Kanapatskaje iz Belorusije – 6:1, 6:2.

Osim plasmana u osam najboljih u singlu, u dublu je osvojila trofej. Igrala je u paru sa Poljakinjom Magdalenom Herdzak, a u borbi za titulu savladale su ruski dubl Krasnova/Nikitina – 6:4, 6:3.

U četvrtfinalu singla igrala je i Anđela Jocović (16) koju je sa 6:2, 6:2 eliminsala Vlada Zvereva iz Belorusije. Jovana Babić (15) i Biljana Jovanović (17) stale su u drugom kolu. Jovanovićeva je na startu napravila iznenađenje savladavši treću nositeljku, Lanu Šipek iz Hrvatske.

Najbolja je bila Jelizaveta Skorokhodova iz Ukrajine.

Kod dečaka je trofej osvojio Holanđanin Deni Vaserman, koji nije bio među favoritima. Što se srpskih tenisera tiče, Stefan Suvajac (16) stigao je do dugog kola, a Strahinja Pjeranović (16) i Stefan Živković (16) ispali su na startu.

Teme:   Anđela Skrobonja, Boris Butulija, Konstantin Kirovski, Mihaela Đaković, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti