04/02/17 - 22:48h

Sve je rešeno u Nišu: Srbija u četvrtfinalu Dejvis kupa!

Dejvis kup reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale nove sezone Dejvis kupa. Naši momci su posao protiv Rusije u Nišu završili već drugog dana, pošto su Nenad Zimonjić i Viktor Troicki savladali gostujući dubl u četiri seta, i time doneli nedostižnih 3:0.

Zimonjić/Troicki6766
Kravčuk/Kuznjecov3674

Poslednji dan meča prvog kola Dejvis kupa u “Čairu” biće samo formalnost – Nenad Zimonjić i Viktor Troicki savladali su Kravčuka i Kuznjecova u tri seta, i tako ugasili poslednju nadu selekcije Šamila Tarpiščeva u preokret.

Naš nacionalni tim će se za polufinale boriti protiv boljeg iz duela Hrvatske i Španije (1:1 posle prvog dana).

SRBIJA – RUSIJA 3:0

Viktor Troicki – Karen Kačanov 3:2
Novak Đoković – Danil Medvedev 2:1 (pred. Medvedev)
Zimonjić/Troicki – Kravčuk/Kuznjecov 3:1

Već prva dva gema na meču bila su maratonska, a oba su pripala našem dublu. Međutim, Rusi su imali najbolji mogući odgovor – posle 0:2 ekspresno su dobili naredna tri gema, izgubivši ukupno samo jedan poen, i prvi put na meču poveli. Međutim, Troicki i Zimonjić od tog trenutka značajno podižu nivo igre i uspevaju da naprave još dva brejka i bez veće drame dođu do vođstva u setovima.

Serija naših asova nije prekinuta ni početkom nastavka – nakon sedam uzastopno dobijenih gemova, Srbija je vodila sa 6:3, 3:0.

Uz puno muke su Rusi prekinuli crni niz, zahvaljujući dobrim servisima Kravčuka, a onda odigrali savršen gem na servis Troickog i vratili se u igru. Nastavili su gosti vrhunski da riterniraju, što je rezultiralo novim brejkom zahvaljujući kojem su došli u situaciju da serviraju za izjednačenje (5:4).

Ipak, Zimonjić i Troicki su sprečili takav scenario, odigrali sjajno finiš seta i dobili ga u taj-brejku sa 7:3.

Propust koji su gosti napravili u drugom, domaći teniseri uzvratili su u trećem setu. Troicki i Zimonjić brejkom u devetom gemu dolaze do 5:4 i prilike da odserviraju za pobedu, ali su loše odigrali gem za koji su svi verovali da je poslednji- Kravčuk i Kuznjecov su se vratili u egal, a u taj-brejku izborili četvrti set (7:5).

Delovalo je da će Rusi odvesti meč u peti set nakon brejka na servis Troickog, ali se isti igrač potrudio da sjajnim potezima donese najbrži mogući odgovor. Čuvali su Srbi svoj servis do vođstva od 5:4, kada su Rusi popustili pod pritiskom, a naši momci iskoristili prvu meč loptu pri rezultatu 30:40.

Teme:   Dejvis Kup, Nenad Zimonjić, Vesti, Viktor Troicki