02/09/16 - 01:25h

Sudijske odluke pod lupom: Jankov poen dodeljen Busti (VIDEO)

Jedna sudijska odluka u finišu četvrtog seta uticala je na dalji rasplet susreta Tipsarević – Karenjo Busta u kojem je srpski teniser poražen sa 2:3.

Janko Tipsarevic, Getty Images

Janko Tipsarević

Janko Tipsarević, iako je vodio sa 2:0 u setovima poražen je u drugom kolu US Opena.

Srpski teniser je dobro otvorio meč, poveo sa 2:0, a onda je Busta osvojio treći set i usledio je prilično ujednačen četvrti set u kojem je glavnu ulogu imao sudija.

U poslednjem gemu četvrtog seta, sudija je značajno pomogao Karenju Busti. Janko je odlično izgradio poen, pogodio je smeč nakon loba protivnika, međutim, arbitar mu je oduzeo poen, jer, kako je objasnio, on nije završen, pošto loptica nije dva puta odskočila, a Karenjo Busta je uspeo da uzvrati. I bez ponovljenog snimka bilo je jasno da je glavni arbitar oštetio Tipsarevića, pošto Španac nikako nije mogao da bekhend pošalje u teren.

Ovakva greška desila se u najgorem mogućem trenutku – da mu je dodeljen poen, Srbin bi imao tri brejk šanse i dobru situaciju da izjednači na 5:5 u četvrtom setu.

Na krilima te nepravde, Janko je posustao uz raspravu sa sudijom, dok je momak iz Hihona nastavio u boljem ritmu, osvojio dva seta i zasluženo ili ne prošao u treće kolo.

Uostalom, pogledajte šta se sve desilo na terenu broj četiri u samoj završnici četvrtog seta i sami prosudite.
Je li Janko Tipsarević oštećen u ovoj situaciji?