Suarez Navaro propušta Singapur

Španska teniserka Karla Suarez Navaro neće igrati na Završnom Mastersu u Singapuru.

zimbio.com

zimbio.com

Španjolka je izgubila mesto u osam najboljih ove sezone na Kremlj kupu u Moskvu, gde je predala meč drugog kola Dariji Gavrilovoj, u trenutku kada je Australijanka vodila sa 6:4, 3:0.

Gavrilova će u četvrtfinalu igrati protiv Anastasije Pavljučenkove, koja je bila bolja od Jelene Janković u dva seta.

Preduslov da sakupi dovoljno bodova za plasman na Završni turnir bio je da osvoji takmičenje u glavnom gradu Rusije.

Konačan spisak učesnica završnog WTA turnira u sezoni u Singapuru, posle odluke Serene Vilijams da se povuče, biće poznat posle turnira u Moskvi.

Prvi nosilac je Svetlana Kuznjecova (brani titulu), koja takođe ima priliku da “ispliva” u Singapur ukoliko bude najbolja u Moskvi.

Karla Suarez Navaro nikada nije učestvovala na Završnom turniru u singlu, dok je Kuznjecova jedini put nastupila 2009. godine.

Ruskinja bi osvajanjem prvog mesta u prestonici svoje zemlje pretekla najbolju britansku teniserku Džoanu Kontu.

Sigurne putnice su Anđelika Kerber, Agnješka Radvanjska, Simona Halep, Karolina Pliškova, Garbinje Muguruza, Medison Kiz i Dominika Cibulkova.

Teme:   Karla Suarez Navaro, Vesti