10/06/16 - 16:21h

Štutgart: Federer protiv Tima za finale i 1073. pobedu

Rodžer Federer i Dominik Tim prvi su polufinalisti Mercedes Kupa u Štutgartu. Mladi Tim je danas pobedio Mihaila Južnjeg sa 2:1. U borbi za finale igraće protiv Federera koji je bio bolji od Florijana Majera sa 2:0. Današnjom pobedom Federer je pretekao Ivana Lendla po broju pobeda u karijeri na večnoj listi.

Roger-Federer-img22630_668

Tim – Južnji 2:1 (3:6, 6:4, 7:5)

Polufinalisti Rolan Garosa i novom članu Top 10 na ATP listi, za plasman u polufinale bilo je potrebno nešto manje od dva sata igre.

Tim je napravio brejk na startu i poveo sa 2:1. Ruski teniser pravi pritisak na Dominika i prvo poravnava rezultat na 2:2, a zatim pravi još jedan brejk za 5:3. Na svoj servis koristi drugu set loptu za 1:0 u setovima.

U drugom delu dosta bolja igra mladog Austrijanca. Tri gema na svoj servis osvojio je bez izgubljenog poena, a prvu brejk šansu za poravnanje rezultata po setovima je dobio i iskoristio u 10. gemu za 6:4.

Južnji je bez greške servirao i u trećem setu. Tokom meča nije napravio nijednu dvostruku servis grešku, dok je to njegov protivnik učinio devet puta. Ipak, bolja igra u polju donela je prednost Timu koji osvaja ovaj set sa 7:5.

U borbi za finale, Dominik Tim će igrati protiv Rodžera Federera koji je danas bio bolji od domaćeg tenisera.

Rodžer Federer – Florijan Majer 2:0 (7:6, 7:6)

Oba tenisera imala su po jednu brejk šansu u prvom setu, ali bez realizacije – Majer na samom početku meča, dok Federer nije realizovao prednost u 12. gemu za završetak prvog seta. Ono što nije uradio u “regularnom” delu, Švajcarac je dovršio u taj – brejku, u kojem je protivniku prepustio samo dva poena.

U drugom delu meča viđen je po jedan brejk na obe strane, i to na samom početku. Majer je pri rezultatu 6:6 propustio tri set lopte. U nastavku, Federer je osvojio devet od deset poena za plasman u prvo polufinale od Australijan Opena.

Ovom pobedom (1072. u karijeri) Federer je pretekao Ivana Lendla na drugom mestu po broju trijumfa na ATP turu. Na prvom mestu večne liste pobednika je Džimi Konors sa 1256 dobijenih mečeva u karijeri.

Zanimljivo da je svoj poslednji meč ove godine, pre nastupa u Štutgartu, Federer odigrao upravo protiv Dominika Tima.
U susretu trećeg kola u Rimu Tim je slavio sa 2:0 i se revanširao Federeru za poraz iz Brizbejna.