25/09/16 - 01:07h

St. Petersburg: Vavrinka drugi finalista

Švajcarac Stan Vavrinka i Aleksander Zverev iz Nemačke igraće u finalu ATP turnira u Sankt Petersburgu.

Prvi je u finale prošao mladi Zverev, koji je u polufinalnom duelu sa 6:4, 6:4 savladao Čeha Tomaša Berdiha.

U drugom polufinalu igrali su Švajcarac Stan Vavrinka i Roberto Bautista iz Španije. Meč je trajao skoro dva sata, a teniser iz Švajcarske slavio je sa 7:6, 6:2.

Treći teniser sveta nije bio ubedljiv koliko se očekivalo u prvom setu. Servis ga nije služio, ali se uspešno suočio sa tri brejk šanse protivnika. Isto toliko ih nije iskoristio, pa je ovaj deo meča završen u taj-brejku. Imao je Španac dve set lopte, obe je Vavrinka neutralizovao i posle svoje druge prilike slavio u ovom setu – 10:8.

Posle trilera u prvoj deonici susreta, u drugom setu Švajcarac je lako završio posao. Već u prvom gemu došao je do brejka, a prednost potvrdio još jednim brejkom u sedmom gemu. Poveo je sa 5:2, a potom servirao za meč koji je dobio posle druge meč lopte.

Stan Vavrinka i Aleksander Zverev se do sada nisu sastajali, ovo finale biće im prvi međusobni susret.

Teme:   Teniseri, Turniri, Vesti