21/12/15 - 19:20h

SRPSKE TENISKE NADE: Tri šampiona!

Godina je na izmaku, a mladi srpski teniseri imaju fantastičan kraj sezone. Na ITF turnirima u prethodnih nedelju dana učestvovalo je njih troje mlađih od dvadeset godina – i doneli su kući tri titule.

Nina Stojanovic

[ad#tamara-tekstzuto-300-250-tekst-desno]

Osamnaestogodišnja Ivana Jorović napravila je fantastičan rezultat na ITF turniru u Ankari koji se igrao za nagradni fond od 50 hiljada dolara. Ona je osvojila titulu savladavši u finalu domaću teniserku Caglu Bujukačkaj, drugog nosioca i igračicu koja je za 111 mesta bolje rangirana na WTA listi, sa 7:6 (7:3), 3:6, 6:2 (Više o tome pročitajte ovde.)

Sjajna Ivana je nakon ove pobede došla do 190. mesta na WTA listi i tako sebi obezbedila plasman u kvalifikacije na Australijan Openu.

Nikola Milojević (20) takođe ima sjajan kraj sezone. Godinu koja je, kako kaže, najteža u njegovom životu, završio je sa pet titula u nizu. Prethodne nedelje bio je najbolji na turniru u Tunisu, koji je igran za 10 hiljada dolara. U finalu je savladao domaćeg tenisera Anisa Gorbela, sa 6:2, 4:6, 6:3. (Više o Nikolinom trijumfu čitajte ovde, a na ovom linku pročitajte šta mladi srpski teniser kaže o godini koja je za njim.)

Reprezentativka Srbije, Nina Stojanović (19) igrala je na turniru u Navi Mumbaju (25 hiljada dolara) i u paru sa Anom Morginom iz Rusije osvojila dubl titulu. Njih dve su bile postavljene za četvrte nosioce, a u borbi za titulu savladale su treće nositeljke, Polinu Lejkinu iz Rusije i Kineskinju Đia-Đing Lu.

Nina se takmičila i u singlu, ali je već na startu turnira eliminisana od domaće igračice Kanike Vaiđe.

Teme:   Ivana Jorović, Nikola Milojević, Nina Stojanović, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti