17/08/16 - 21:11h

SRPSKE TENISKE NADE: Kirovski sjajan u Sloveniji, Driniću četvrtfinale na domaćem terenu

Junior Konstantin Kirovski iza sebe ima sjajnu nedelju, a uspehom na domaćem terenu može se pohvaliti i Novosađanin Milan Drinić, kao i finalisti Mišinog memorijala, igranom na terenima TK Olimp.

Finalistkinja Misinog memorijala, Jovana Grujic (facebook.com)

U Novom Sadu se igrao Serbia F4 Futures, a najbolji rezultat što se tiče tenisera mlađih od 20 godina ostvario je osamnaestogodišnji Milan Drinić. On je došao do četvrtfinala, gde je sa 2:1 izgubio od sedam godina starijeg sunarodnika Nikole Čačića.

Srđan Jakovljević (20) i Goran Marković (20) poraženi su u drugoj rundi, a Boris Butulija (17) i Petar Conkić (20) stali su već na startu.

Na turniru četvrte kategorije u Sloveniji, srpski junior Konstantin Kirovski (17) zabeležio je trijumf. Bio je prvi nosilac, a u finalu je sa 2:0 u setovima savladao trećeg favorita, vršnjaka Kaja Lemstra iz Nemačke. Kirovski je i u dublu ostvario sjajan rezultat – on i Roko Savin iz Hrvatske igrali su polufinale. Devojčice Mihaela Đaković (14) i Aleksandra Stanković (15) izgubile su u prvom kolu ovog takmičenja.

Devojčice i dečaci u kategoriji do 12 godina takmičili su se na Mišinom memorijalu, na terenima kluba Olimp. U konkurenciji dama trofej je osvojila Darja Šuvirdenkova (11) iz Novog Sada, koja je u finalu savladala sjajnu Jovanu Grujić (10) iz Požarevca, teniserku koja je na Svetskom prvenstvu u Turskoj osvojila treće mesto u kategoriji do devet godina.

Mladi gospodin koji je slavio na Mišinom memorijalu je jedanaestogodišnji Zoran Ludoški iz Zrenjanina. On je borbi za trofej pobedio vršnjaka Vuka Rađenovića.

Teme:   Boris Butulja, Goran Marković, Jovana Grujić, Konstantin Kirovski, Milan Drinić, Petar Conkić, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti