13/12/15 - 16:23h

SRBIN VLADA TUNISOM: Novi titula Milojevića!

Mladi srpski teniser Nikola Milojević osvojio je novi trofej iz fjučers serije. On je u finalu turnira u Tunisu savladao domaćeg igrača Anisa Gorbela rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 7:5.

Milojevic_Nikola
[ad#tamara-tekstzuto-300-250-tekst-desno]

Nikola Milojević je u 2015. godini osvojio četiri titule, i sve četiri u Tunisu. Do završne predstave, mladi srpski as je došao trijumfom u polufinalu nad Britancem Lojdom Glaspulom od 6:3, 6:2. Kao drugi nosilac na ovom turniru, Milojević je osvojio sedmu fjučers titulu u karijeri.

Trenutno je 280. na ATP listi, ali kada se upišu poeni koje je osvojio na upravo završenom turniru, Milojević će zabeležiti novi skok koji će mu doneti najbolji plasman u dosadašnjem toku karijere.
Očigledno da Nikoli i te kako prija igra na tuniskom tlu. Impresivnim skorom i osvajanjem četiri turnira, srpski teniser nagoveštava da bi iduća sezona mogla biti prekretnica u njegovoj karijeri.

Početkom 2013, Milojević je postao prvi Srbin posle Janka Tipsarevića koji je zaseo prvo mesto na svetskoj rang listi juniora.
Takođe, momak rođen 19. juna 1995. je pre šest godina postao juniorski šampion Evrope i nezvanični svetski prvak u konkurenciji do 14 godina.

Teme:   Nikola Milojević, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Vesti