12/02/12 - 16:33h

Srbija u četvrtfinalu Dejvis Kupa!

Posle četvrtog meča u duelu između Srbije i Švedske, naša reprezentacija uspela je da dođe do trećeg boda i prolaska u četvrtfinale! Odlučujući meč odigrali su Janko Tipsarević i Mihael Riderštad, a sa 3:0 slavio je srpski teniser.

J. Tipsarević677
M. Rideršted265

Janko Tipsarević

Iako je na početku seta Rideršted dobijao svoje servis gemove mnogo lakše nego Janko, srpski teniser je ipak uspeo da prvi u meču napravi brejk i povede sa 3:2, a kasnije i još jedan za vođstvo od 5:2. Posle tridesetak minuta Tipsarević je rešio set u svoju korist. (6:2)

U drugom setu nijedan od dvojice tenisera nije ispustio gem na svoj servis, pa je konačan ishod seta morao da bude odlučen u taj – brejku. Iako je Šveđanin imao vođstvo od 4:1, naš teniser je slavio sa 7:6.

U trećem setu nije bilo brejkova sve do rezultata 6:5, kada je Janko Tipsarević uzeo protivniku gem u kom je servirao za opstanak u meču i doneo Srbiji treći, odlučujući poen u ovom duelu.

Prvog dana Janko je savladao i Filipa Prpića, a Viktor Troicki Jankovog današnjeg protivnika. U dubl meču poraženi su Tipsarević i Zimonjić, ali se Tipsarević ovom pobedom odužio publici za izgubljen poen u dublu.

Švedska- Srbija, Dejvis kup 2012

Protivnik naše reprezentacije u četvrtfinalu biće Češka, koja je u prvom kolu savladala Italiju. Srbija i Češka Republika do sada su se sastajale samo jednom, 2010. u polufinalu i tada je slavila naša reprezentacija. Čehoslovačka i Jugoslavija imaju dužu istoriju – u periodu od 1935. do 1991. sastajale su se devet puta, a reprezentacija Jugoslavije je slavila četiri puta.