16/07/16 - 19:22h

SRB-GBR: Srpski dubl i dalje posti, Britanci na korak od polufinala

Nenad Zimonjić i Filip Krajinović poraženi su u dubl meču od britanske kombinacije Inglot – Marej sa 1:3 (1:6, 7:6, 3:6,4:6). Važan bod za tim Velike Britanije koji u nastavak takmičenja ulazi sa prednošću 1:2.

Filip Krajinović zamenio je Janka Tipsarevića u dublu. Naš tim se odlučio na ovakav potez jer je Janko sinoć kasno završio svoj meč singla u kojem je poražen od Kajla Edmunda sa 3:0.

Ipak, ni Krajinović u paru sa Zimonjićem nije uspeo da se odupre Džejmiju Mareju koji je i ovog puta bio dominantan na terenu.

I SET

Britanci su na startu poveli sa 0:3, a onda se na semafor upisao i naš tim. Ispostavilo se da je to jedini osvojen gem našeg tima u ovom delu, jer su gosti uz dva gema na svoj i jednim brejkom završili ovaj deo sa 1:6.

II SET

Nešto bolja igra našeg dubla u statistički prilično ujednačenom drugom setu. Uspeli su Krajinović i Zimonjić da spasu četiri brejk prilke i dođu do taj brejka. Srpski dubl je u 13. gemu prepustio samo dva poena i osvojio ovaj deo sa 7:6.
Rezultat na semaforu je bio 1:1 i usledio je treći set.

III SET

Dobru igru iz drugog seta, Srbi su nastavili i u trećem, ali nisu iskoristili jedinu priliku za brejk u trećem gemu. Sa druge strane, uspevali su da odole napadu Mareja i Inglota sve do osmog gema. Najduži gem na meču u kojem su gosti stvorili pet prilika za brejk.
Srbi su uspešno odgovorili na četiri, ali petu Britanci realizuju u svoju korist i povedu sa 3:5
Na svoj servis, gosti su odigrali gem bez izgubljenog poena i sa 6:3 u ovom delu poveli sa 1:2 u setovima.

IV SET

Ono što se odigralo pred kraj trećeg seta naprosto je uništilo naš tim. Već na startu četvrtog seta Britanci su poveli sa 0:2 i tu prednost su čuvali do kraja seta, iako su Srbi čuvali svoj servis u nastavku. Na kraju 4:6 za veliko slavlje Britanaca koji imaju prednost pred sutrašnji nastavak ovog duela.

(Tenis Uživo, M. Petković)

Teme:   Dejvis Kup, Dubl igrač, Džejmi Marej, Nenad Zimonjić, Srbija - Velika Britanija, Teniseri