10/02/14 - 19:29h

Slavlje domaćina: Monfis i Čilić osvojili titule

Francuski teniser Gael Monfis pobednik je ATP turnira u Monpeljeu pošto je u finalu savladao branioca titule, sunarodnika Rišara Gaskea sa 6:4, 6:4.

Gael Monfils

Meč je trajao 83 minuta, a u prvom setu je Monfis napravio brejk za 4:3, i nije propustio priliku da potvrdi vođstvo. U nastavku se vodila velika borba, u prvom gemu je Monfis propustio tri šanse za brejk, ali je bio uspešan kad je bilo najpotrebnije. Pri 4:4, oduzeo je servis Gaskeu, a zatim je servirao za titulu bez izgubljenog poena.

Dvadesetsedmogodišnji Monfis, svojevremeno sedmi teniser sveta, drugi put je trijumfovao u tom francuskom gradu i osvojio ukupno petu titulu u karijeri. Turnir je igran za nagradni fond od 485.760 evra.

Hrvatski teniser Marin Čilić odbranio je titulu na turniru u Zagrebu pobedivši u finalu prvog nosioca Tomija Hasa iz Nemačke sa 6:3, 6:4.

Marin Cilic(Photo credit should read ANDREW YATES/AFP/GettyImages)

Marin Cilic

Čilić je trijumf ostvario nakon 80 minuta, za četvrtu titulu u Zagrebu posle 2009, 2010. i 2013. godine, i 10. u karijeri.
Na devetom turniru u prestonici Hrvatske, šesti put je trijumf ostvario domaći teniser. Ivan Ljubičić je došao do titule 2006. godine, Ivan Dodig 2011, a od stranaca, trofej su osvajali Markos Bagdatis (2007), Sergej Stahovski (2008) i Mihail Južnji (2012).

Teme:   ATP, ATP u Zagrebu, Gael Monfis, Marin Čilić, Turniri