08/09/16 - 00:10h

Sjajni Nišikori srušio Mareja za polufinale!

Japanski teniser Kei Nišikori plasirao se u polufinale US Opena nakon što je sa 3:2 u setovima savladao drugog favorita za trofej, Britanca Endija Mareja.

Meč je trajao nešto više od četiri sata, a Nišikori je slavio sa 1:6, 6:4, 4:6, 6:1, 7:5.

I SET

Marej je u prvom delu meča blistao. Izgledalo je da će ovaj duel lako rešiti u svoju korist, ali u ovom slučaju nije važila ona ‘po jutru se dan poznaje’. Nišikori je u trećem gemu propustio dve šanse za brejk, ali je u narednih nekoliko gemova Marej iskoristio dve od četiri. Britanac je protivniku prepustio samo jedan gem i lako došao do pobede u ovom setu – 6:1.

Kei Nišikori na US Openu NIKADA nije poražen od top 10 igrača.

II SET

Dobro je započeo britanski teniser i drugu deonicu ovog susreta. Uz pomoć brejka poveo je sa 3:2, a nakon toga suočio se sa prvim problemima na meču. Japanac je odmah vratio brejk, izjednačio rezultat na 3:3, a u sedmom gemu, pri rezultatu 40:30 za Nišikorija, počela je kiša i usledila je pauza zbog zatvaranja krova.

Po povratku na teren Marej je poravnao rezultat na 4:4, ali je japanski teniser vezao naredna dva gema i došao do 1:1 u setovima – 6:4.

III SET

Treći set otvorili su razmenom brejkova, a do 4:4 još jednom su razmenili servise. Brejk koji ga je odveo u vođstvo od 2:1 u setovima Marej je napravio u devetom gemu. Poveo je sa 5:4, a potom servirao za set – 6:4.

IV SET

Kako je meč odmicao, Marej je bio sve nervozniji, a Nišikori sve sigurniji. Dobili su po jedan gem (1:1), pre nego što je sjajni Japanac vezao narednih pet i u ovom delu meča slavio sa ubedljivih 6:1.

V SET

Seriju dobijenih gemova Nišikori je nastavio i u odlučujućem delu susreta. Poveo je sa 2:0, ali je Marej uspeo da vrati brejk i izjednači rezultat na 2:2. Japanski teniser još jednom je oduzeo servis protivnika u petom gemu, poveo sa 3:2, ali nije uspeo da ga sačuva. Britanac je preokrenuo rezultat, poveo sa 5:4, ali je Kei do novog brejka došao kada je bio najpotrebniji, za prednost od 6:5. Ovog puta ga je sačuvao i na taj način odneo pobedu u ovom susretu – 7:5.

Nišikorijev protivnik u polufinalu biće bolji iz susreta Stana Vavrinke i Huana Martina del Potra.

Teme:   Endi Marej, Kei Nisikori, Teniseri, Turniri, Vesti