15/07/16 - 21:00h

Sjajni Edmund doveo Britance u vođstvo

Janko Tipsarević nije uspeo da donese Srbiji bod u prvom meču četvrtfinalnog duela sa Velikom Britanijom. Bolji od njega sa 3:0 u setovima, 6:3, 6:4, 6:0, bio je Kajl Edmund.

I SET

Meč je počeo sa desetak minuta zakašnjenja zbog kiše, a Tipsarević i Edmund su odigrali svega tri gema pre nego što ih je kiša ponovo oterala sa terena. Po povratku Britanac je imao vođstvo od 2:1, a Janko je servirao za izjednačenje.

U tom gemu Edmund je došao do tri brejk šanse. Tipsarević se sa dve uspešno suočio, ali je treću britanski teniser iskoristio za prednost od 3:1. Brejk prednosti sačuvao je do kraja seta u kom je slavio sa 6:3.

Janko je ovaj deo meča završio sa samo jednim vinerom i 15 neiznuđenih grešaka. Edmund je imao osam vinera i jednu manje neiznuđenu od našeg tenisera.

II SET

Već u prvom gemu drugog seta Britanac je došao do šanse za brejk. Tipsarević je poslao lopticu u aut, a Edmund poveo sa 1:0.

Sa dve duple greške u narednom gemu britanski teniser je Janku poklonio dve brejk lopte. Kod druge je odservirao as i izjenačio na 40:40, a dva poena kasnije imao je vođstvo od 2:0. U tom trenutku kiša je ponovo počela da pada, a igrači su bili primorani da napuste teren.

Tek posle oko dva sata vratili su se na tašmajdansku šljaku, a Tipsarević je odigrao nekoliko sjajnih gemova, vratio brejk i izjednačio rezultat na 3:3. Međutim, to što je posle kiše bilo mnogo više britanskih navijača i te kako je pomoglo Edmundu, koji je igrao fantastično. Već u narednom gemu oduzeo je Janku servis i poveo sa 4:3. Brejk prednosti sačuvao je do kraja seta koji je dobio sa 6:4.

III SET

Nastavio je Britanac sa sjajnom igrom i u trećem setu. Kiša koja je sve vreme padala nije mu smetala, a za razliku od Tipsarevića imao je ogromnu podršku sa tribina. Bez izgubljenog gema Edmund je osvojio ovaj set – 6:0. Igrači su teren napustili mokri do kože, pa nam ostaje da se pitamo kako su organizatori dozvolili da se meč nastavlja u ovakvim uslovima…

Teme:   Dejvis Kup, Janko Tipsarevic, Srbija - Velika Britanija, Teniseri, Vesti