28/04/17 - 14:05h

Sjajni Đere preko Verdaska do polufinala Budimpešte!

Srpski teniser Laslo Đere je plasmanom u polufinale Budimpešte napravio rezultat karijere.

L. Đere276
F. Verdasko662

Twitter

Osvajač juniorskog oranž bola 2012. godine konačno je pokazao da se na njega s pravom može mnogo očekivati i u seniorskoj konkurenciji.

Laslo Đere je pobedom protiv trećeg nosioca, Fernanda Verdaska nakon preokreta sa 2:6, 7:6, 6:2 i plasmanom u polufinale ATP turnira iz serije 250 u Budimpešti, ostvario najbolji profesionalni rezultat, a ujedno najbolji plasman na svetskoj listi koja će izaći u ponedeljak.

U meču koji je trajao dva sata i 33 minuta, prvi set je pripao iskusnom Špancu – Verdasko je stigao do prvog brejka u ranoj fazi uvodnog dela igre, ali je Đere odmah uzvratio. Novi brejk 36. teniser sveta pravi u šestom gemu, Laslo ne uspeva da iskoristi tri brejk šanse da ponovo neutrališe prednost svog rivala, a ovaj već u narednom gemu ponovo oduzima servis 12 godina mlađem Srbiju i rešava prvi set u svoju korist.

Đere je odlično započeo drugi set i poveo sa 2:0, ali Verdasko osvaja naredna tri gema. U šestom srpski igrač spašava četiri brejk lopte, ali onda u narednom propušta identičan broj prilika da povede. Slede dva relativno mirna gema, onda Đere ne koristi novu brejk šansu, a Španac loptu kojom je mogao da okonča meč, već u 10. gemu. Do kraja obojica osvajaju po gem i vode drugi nastavak u taj-brejk, koji agresivnom igrom osvaja mlađi igrač.

Twitter

Velika borba nastavlja se i u odlučujućem nastavku – nakon razmenjenog brejka na početku seta, Đere dolazi do prednosti od 4:2 novim brejkom, i potvrđuje ga, a nedugo zatim, koristi treću brejk-set loptu za prvo polufinale u svojoj karijeri.

U borbi za prvo finale, Đere se sastaje sa Alježom Bedeneom (68), koji je iznenadio Iva Karlovića, drugog favorita u mađarskoj prestonici.

Teme:   ATP u Budimpešti, Fernando Verdasko, Laslo Đere, Vesti