16/08/16 - 12:21h

Sinsinati: Uspešan start Zimonjića i Raonića

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Miloš Raonić plasirali su se u drugo kolo Mastersa u Sinsinatiju. Njih dvojica su u prvoj rundi sa 2:1 u setovima bili bolji od francuskog dubla Beneto/Rože-Vaslan.

Nenad Zimonjic (Photo: Danijel Jevremovic, Tenis Uzivo)

Na terenu su proveli sat vremena i 46 minuta, a Zimonjić i Raonić su do pobede došli nakon preokreta.

Naš igrač i njegov partner su odlično startovali. Poveli su sa 3:0, ali su Francuzi uspeli da dođu do potpunog preokreta i dobiju ovaj deo meča sa 6:4.

U drugom setu Beneto i Rože-Vaslan su bili ti koji su bolje krenuli. Uz brejk prednosti poveli su sa 2:0, ali su do šestog gema Zimonjić i Raonić uspeli da izjednače – 3:3. U desetom gemu srpsko-kanadska kombinacija propustila je jednu set loptu, ali dva gema kasnije iskoristili su šansu za 7:5 i 1:1 u setovima.

U trećem setu su Nenad Zimonjić i Miloš Raonić bili vrlo ubedljivi, a Francuzi skoro bez ikakve šanse. Uz četiri mini brejka Srbin i Kanađanin slavili su sa 10:3 i izborili se za plasman u osminu finala, gde ih očekuju osmi nosioci, Klasen i Ram.

Zimonjić je ostao jedini srpski predstavnik u Sinsinatiju, pošto su Viktor Troicki i Ana Ivanović poraženi na startu, a Janko Tipsarević odustao od takmičenja.

Teme:   Dubl igrač, Masters, Masters u Sinsinatiju, Miloš Raonić, Nenad Zimonjić, Teniseri, Turniri, Vesti