17/08/16 - 23:43h

Sinsinati: Raonić, Nišikori, Tim, Conga i Vavrinka u osmini finala

TOP 10 igrači Stan Vavrinka, Miloš Raonić, Kei Nišikori, Dominik Tim i Žo-Vilfred Conga plasirali su se u osminu finala na Mastersu u Sinsinatiju.

Stanislas Vavrinka

Kiša je nekoliko sati odlagala mečeve u Sinsinatiju, a uprkos čekanju teniseri iz svetskog vrha zabeležili su pobede za plasman u osminu finala.

Četvrti teniser sveta Stan Vavrinka je na terenu proveo skoro dva sata. Poprilično ga je namučio Džared Donaldson, 122. igrač planete. Amerikanac je sa ubedljivih 6:2 oduzeo Švajcarcu prvi set, da bi posle 6:3 Vavrinka izjednačio na 1:1 u setovima. Odlučujući deo meča pripao je favoritu, sa 6:4.

Uspešan je bio je šesti teniser na ATP rang listi, Miloš Raonić. On je posle sat vremena i 39 minuta igre eliminisao 22. igrača sveta Džona Iznera – 7:6, 7:6.

Sedmi na svetu, Kei Nišikori, svoj meč je odigrao sjajno. Protivnik mu je bio Mihail Južnji, a Japanac ga je savladao posle sat vremena i 21 minut igre – 6:3, 6:2.

Deveti igrač planete, Austrijanac Dominik Tim je za protivnika imao Džona Milmana iz Australije. Meč je trajao sat vremena i 22 minuta, a posle nešto težeg starta (7:5), Tim je drugi set dobio sa ubedljivih 6:1.

Žo-Vilfred Conga, deseti teniser sveta, odigrao je težak meč protiv Rejlija Opelke, 364. igrača planete. Momak koji je prošle godine bio juniorski osvajač Vimbldona, a sada beleži sjajne rezultate u seniorskoj konkurenciji pružio je jak otpor Francuzu. Conga je slavio posle skoro dva sata igre, sa 7:6, 7:6.