18/08/16 - 11:18h

Sinsinati: Marej i Nadal bez problema, Ćorić izbacio Kirjosa za plasman u osminu finala

Kiša na terenenima Mastersa u Sinsinatiju i noćas je pravila probleme organizatorima i teniserima. U tim uslovima plasman u treće kolo je bez problema izborio prvi nosilac Endi Marej, dok je Borna Ćorić nakon dva i po sata borbe pobedio Nika Kirjosa.

Rafael Nadal je trijumfom nad Pablom Kuevasom u drugom kolu Mastersa u Sinsinatiju upisao svoju prvu ATP pobedu još od maja meseca. Španac se tako sa 6:1, 7:6 “osvetio” Urugvajcu za poraz na turniru u Rio de Ženeiru i povećao prednost u međusobnim duelima na 3:1.

Nadal, koji je postavljen za drugog nosioca, sinoć je sa dva brejka (u četvrtom i šestom gemu) osvojio prvi set rezultatom 6:1. U drugom je Kuevas zaigrao bolje, pa se pobednik ovog dela igre dobio u taj brejku.

Nadal je tri puta osvajao poene na servis protivnika, Kuevas uzvratio dva puta, ali nedovoljno za opstanak u meču. Rafa osvaja ovaj deo sa 7:4 i nakon sat i 31 minut igre zakazuje duel sa Bornom Ćorićem.

Zanimljivo da u ovom delu Nadal nije imao nijednu brejk loptu. Sa druge strane, Kuevas nije iskoristio šest prilika da oduzme servis protivnika.

Borna Ćorić je do susreta sa Nadalom došao nakon dva i po sata borbe protiv 14. favorita za titulu u Sinsinatiju, Nika Kirjosa.
Ćorić je pokazao impresivnu odlučnost u meču potiv Kirjosa i na kraju pobedio sa 7:6, 4:6, 7:6.

Teniser iz Hrvatske je u prvom setu spasao tri brejk lopte i u taj brejku osvojio isto toliko poena na servis protivnika za vođstvo od 1:0.

U drugom setu Kirjos koristi prvu brejk šansu za 5:4 i u gemu na svoj servis dolazi do poravnanja rezultata u setovima.

Ćorić u odlučujućem setu na servisu za pobedu prepušta gem protivniku bez osvojenog poena, ali u 11 gemu spašava brejk šansu (petu u meču) za taj brejk u kojem je još jednom nadigrao Kirjosa i plasirao se u osminu finala.

Plasman u osminu finala je bez problema obezbedio i Endi Marej. On je u susretu drugog kola bio bolji od 104. igrača sveta, Huana Monaka sa 6:3, 6:2 i povećao svoj pobednički niz u karijeri na 19 mečeva. Prvi nosilac u Sinsinatiju ove godine ima skor pobeda i poraza 47-6.

Monako je u prvom kolu pobedio Ivu Karlovića sa dva puta po 6:4, ali za Mareja nije uspeo da nađe rešenje. Britanac je iskoristio jednu od dve brejk prilike u prvom setu za 6:3, dok je u drugom tri puta bio uspešan na servis protivnika. Monako je uzvratio samo na prvi brejk, ali u nastavku Marej diktira igru i u osmom gemu bez izgubljenog poena dolazi do pobede.

U osmini finala prvog nosioca očekuje Kevin Anderson koji je noćas u dva seta – 6:2, 6:4 bio bolji od Rišara Gaskea. Anderson je u ovom susretu servirao bez greške i uz 17 asova došao do treće pobede u osam odigranih susreta protiv Francuza.

Gael Monfis je pobedom nad Bagdatisom izborio plasman u treće kolo, ali se Francuz zbog povrede leđa povukao sa turnira.