16/08/16 - 13:49h

Sinsinati: Kirjos siguran, ispao Ferer

Nik Kirjos, 14. nosilac na Mastersu u Sinsinatiju uspešno je startovao na ovom turniru. Deset favorit David Ferer takmičenje je završio u prvoj rundi.

Nik Kirjos je u prvom kolu bio bolji od Francuza Lukasa Puija. Trebalo mu je nešto više od sat vremena da sa 6:2, 7:5 porazi francuskog tenisera.

Meč je otvorio brejkom i brzo stigao do vođstva od 4:1, nakon što je još jednom oduzeo servis protivniku. U šestom gemu se uspešno suočio sa tri brejk lopte i poveo sa 5:1. Dva gema kasnije iskoristio je treću set loptu i poveo sa 1:0.

U drugom delu meča ni jedan ni drugi nisu imali šanse za brejk sve do 11. gema. Tada je Kirjos dobio dve prilike, iskoristio drugu za prednost od 6:5, a potom servirao za meč i plasirao se u drugu rundu – 7:5.

Dvanaesti teniser sveta, David Ferer poražen je od 294. na ATP listi, Žilijana Benetoa. Meč je trajao sat vremena i 50 minuta, a Francuz je slavio sa 6:4, 2:6, 6:4.

Teniser koji je u glavnom žrebu Sinsinatija zahvaljujući zaštićenom renkingu, prvi deo meča dobio je zahvljujući brejku u četvrtom gemu, sa 6:4. U drugom setu Ferer je uspeo da ‘uzvrati udarac’ i brzo dođe do vođstva od 5:1. Prepustio je protivniku još jedan gem (5:2), a onda izjednačio na 1:1 u setovima.

U odlučujućem setu bolji je bio francuski teniser. Uz dva brejka poveo je sa 4:1, a Španac je do kraja seta uspeo da vrati samo jedan brejk – 6:4.

Kirjos – Puij 2:0

Teme:   David Ferer, Masters, Masters u Sinsinatiju, Nik Kirjos, Teniseri, Turniri, Vesti