Srpski teniser Janko Tipsarević poražen je u drugom kolu mastersa u Sinsinatiju. Bolji od njega bio je španski veteran David Ferer.

J. Tipsarević471
D. Ferer666

Janko Tipsarevic

Nakon odustajanja Keija Nišikorija, koji je završio ovu sezonu, Janko je dobio priliku da se takmiči u glavnom žrebu Sinsinatija iako je prethodno poražen u kvalifikacijama od Amerikanca Jubanksa. Ipak, srpski igrač nije najbolje iskoristio tu šansu, pošto je poražen u drugom kolu od Davida Ferera.

Pošto je zauzeo Nišikorijevo mesto u žrebu, Janko je u prvoj rundi bio slobodan, a u drugoj je naišao na raspoloženog Španca, koji je do pobede stigao za dva sata i 27 minuta.

Do šestog gema prvog seta, obojica su već imala po dve iskorišćene brejk prilike. Tipsarević je poveo sa 4:3, ali je na tome ostao, pošto je Ferer uz četiri gema u nizu dobio prvi set sa 6:4 i poveo sa 1:0 u drugom. Vrlo brzo je Španac stekao prednost od 5:2 i taman kad su ga otpisali, Janko se ‘probudio’. Izborio se za taj-brejk koji je dobio sa 7:5.

Izjednačenje u setovima nije donelo Tipsareviću vetar u leđa, pa je u odlučujućoj deonici uspeo da osvoji samo jedan gem. Sa 6:1, nakon 33 minuta igre, Ferer je došao do osmine finala.

Popularni “Pit bul” će u trećem kolu igrati protiv pobednika meča Pablo Karenjo Busta – Miša Zverev.

Teme:   David Ferer, Janko Tipsarevic, Masters, Masters u Sinsinatiju, Teniseri, Turniri, Vesti