Najbolji srpski teniser Novak Đoković igraće u polufinalu Mastersa u Sinsinatiju!

N. Đoković746
M. Raonić563

Source: Julian Finney/Getty Images Europe

Do četvorice najboljih na turniru Đoković je stigao nakon trijumfa nad Milošem Raonićem iz Kanade.

U svom drugom meču dana, Novak je Kanađanina savladao sa 2:1 u setovima. Na terenu su proveli nešto više od dva i po sata, a srpski teniser trujumfovao je sa 7:5, 4:6, 6:3.

Rival desetog igrača u polufinalu biće Marin Čilić iz Hrvatske, koji je u četvrtfinalu eliminisao Španca Pabla Karenja Bustu.

Đoković će pokušati da dođe do svoje šeste borbe za titulu u Sinsinatiju, a samo ga dva trijumfa dele od jedinog Masters 1000 trofeja koji mu nedostaje.

TOK MEČA:

I SET

Novak je meč započeo sigurnim servis gemom, a već u drugom imao je prve prilike za brejk. Međutim, posle 23 odigrana poena i pet Đokovićevih šansi da mu oduzme servis, Raonić je poravnao na 1:1.

U nastavku susreta bili su prilično izjednačeni, a do sledeće šanse za brejk prvi je stigao Raonić u sedmom gemu. Posle tri propuštene iskoristio je četvrtu i poveo sa 4:3. Međutim, tri gema kasnije dvostrukom servis greškom Kanađanin je pomogao Novaku da uzvrati ribrejkom i poravna rezultat na 5:5.

Nakon toga srpski teniser je vezao dva dobijena gema za konačnih 7:5 u ovoj deonici susreta.

II SET

I u drugom setu prvi je do brejka stigao kanadski teniser. Miloš je u trećem gemu oduzeo servis Đokovića i poveo sa 2:1. Do kraja seta Srbin nije imao čak ni šansu da vrati brejk, pa je Raonić set završio sa rutinskih 6:4 posle četiri set lopte.

III SET

Odlučujuću deonicu meča Kanađanin je započeo na isti način kao i prethodni set – brejkom u trećem gemu. Međutim, Novak mu nije dozvolio da realizuje prednost, već je ekspresno izjednačio na 2:2.

Tri gema kasnije srpski teniser je još jednom oduzeo servis rivala, a potom servirao za pobedu. Iskoristio je prvu meč loptu za konačnih 6:3 i plasman u polufinale.

REZULTATI ČETVRTFINALA:

• Karenjo Busta – Čilić 0:2
  • Raonić – Đoković 1:2
  • Gofan – Del Potro
  • Vavrinka – Federer

Teme:   Masters, Masters u Sinsinatiju, Miloš Raonić, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti