Sinsinati: Dimitrov i Raonić u polufinalu

Bugarin Grigor Dimitrov i kanadski teniser Miloš Raonić plasirali su se u polufinale Mastersa u Sinsinatiju.

Zimbio.com

Zimbio.com

Četvrti nosilac na turniru, Miloš Raonić, savladao je u četvrtfinalu Dominika Tima iz Austrije. Meč je trajao sat vremena i devet minuta, a Kanađaninu je za pobedu bio dovoljan po jedan brejk u svakom setu – 6:3, 6:4.

Miloš je odlično servirao i tokom celog meča je na svoj servis izgubio samo osam poena. Zabeležio je 17 aseva, a dobio 94 % poena posle prvog servisa.

Plasmanom u polufinale Miloš je izjednačio svoj najbolji rezultat u Sinsinatiju, pošto se za finale borio i 2014. godine. Naredni protivnik će mu biti bolji iz duela Endija Mareja i Bernarda Tomića.

Baby Federer, kako su nekada zvali Grigora Dimitrova nije ispunio očekivanja koja su od njega imali u svetu tenisa. Polufinale Masters 1000 turnira nije igrao od Rodžers kupa 2014. godine, ali će igrati u Sinsinatiju. Zahvaljujući ovom rezultatu od ponedeljka će ponovo biti u TOP 30 na svetu.

Dimitrov je u četvrtfinalu savladao Amerikanca Stiva Džonsona, 7:6, 6:2. Prvi set je završen u taj-brejku. Prvo je Bugarin propustio dve set lopte, a zatim Amerikanac jednu pre nego što je Dimitrov pri rezultatu 9:8 došao do nove prilike. Napravio je mini brejk i sa 10:8 dobio ovaj deo meča.

U drugom setu je išlo lakše za Bugarina. Iskoristio je dve brejk lopte, a dve spasio i slavio sa ubedljivih 6:2. Naredni protivnik će mu biti pobednik hrvatskog duela, Ćorić – Čilić.

Teme:   Grigor Dimitrov, Miloš Raonić, Teniseri, Turniri, Vesti