23/10/16 - 13:51h

Singapur: Halep startovala pobedom

Rumunska teniserka Simona Halep pobedom je započela takmičenje na Završnom turniru u Singapuru.

Simona Halep

Ona je u prvoj rundi Crvene grupe sa 2:0 u setovima bila bolja od Amerikanke Medison Kiz.

Meč je trajao sat vremena i 10 minuta, a Halep je slavila sa ubedljivih 6:2, 6:4.

Tokom celog meča Rumunka je dobro servirala, posebno u prvom setu. U ovom delu meča nije dozvolila protivnici nijednu brejk šansu, a iskoristila je dve od pet, sasvim dovoljno za pobedu – 6:2.

U drugom setu Amerikanka je pružila nešto jači otpor, ali nedovoljno da osvoji set u meču sa četvrtom igračicom planete. Halep je brejkom povela sa 3:2, ali je Kiz ubrzo uzvratila ribrejkom i izjednačila rezultat na 4:4. Međutim, u devetom gemu Rumunka ponovo oduzima protivnici servis i ovog puta čuva ga do kraja seta – 6:4.

To je do sada jedini odigrani meč, pa se Halep nalazi na prvom mestu u grupi, dok je Kiz na poslednjem. Kasnije danas sastaće se Anželik Kerber i Dominika Cibulkova. U prvom kolu Bele grupe igraće Karolina Pliškova protiv Garbinje Muguruze, odnosno Agnješka Radvanjska protiv Svetlane Kuznjecove. Ti mečevi na programu su u ponedeljak.

Teme:   Teniserke, Turniri, Vesti