25/05/16 - 22:31h

Simon od 0:2 do pobede, Raonić siguran

Šesnaesti nosilac na turniru, Francuz Žil Simon plasirao se u treće kolo Rolan Garosa, kao i Kanađanin Miloš Raonić, osmi favorit.

Zil Simon

Zil Simon

Žil Simon je do plasmana u treću rundu došao nakon preokreta. Argentinac Gvido Pelja je imao vođstvo od 2:0 u ovom meču, ali ga je ispustio, pa je domaći teniser slavio sa 3:2, posle četiri sata i 37 minuta igre.

Argentinac je prve dve deonice u meču dobio ubedljivim rezultatom, 6:4, 6:1. Posle dva izgubljena seta 18. igrač planete se probudio, i došao do tesne pobede u trećem delu meča, sa 7:5, dok je četvrti set osvojio u taj-brejku (7:4). Odluka o pobedniku donešena je u petoj ”rundi” ovog meča, u kojoj je Francuz slavio sa 6:4.

Večeras je na terenu bio i osmi nosilac Miloš Raonić, čiji meč nije bio toliko uzbudljiv. Do pobede nad domaćim igračem Adrianom Manarinom došao je sa ubedljivih 6:1, 7:6 (7:0), 6:1, posle sat vremena i 39 minuta igre.

Sok – Braun 6:3, 7:6, 6:2
Lajović – Troicki 7:6, 3:6, 0:6 (pred. Lajović)
Martin – Puij 6:3, 7:5, 6:3

Teme:   Grend Slem, Miloš Raonić, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti, Žil Simon