13/01/16 - 09:17h

Sidnej: Troicki ubedljiv na startu

Srpski teniser Viktor Troicki sigurno je počeo odbranu titule na ATP turniru u Sidneju. On je u 2. kolu bio bolji od španskog veterana Tomija Robreda sa 2:0, po setovima 6:1, 6:4, za jedan sat i jedan minut igre.

Viktor Troicki

Furiozno je Viktor Troicki ušao u meč, lako i brzo poveo sa 5:0 uz dva brejka i ekspresno osvojio prvi set.

Delovalo je da neće biti mnogo teže srpskom teniseru ni u drugom, pošto je napravio brejk već u prvom gemu i odmah ga materijalizovao na svoj servis. Ipak, Tomi Robredo uspeva da se vrati, i jedinim svojim brejkom na meču izjednači na 3:3.

Viktor još jednom uspeva da oduzme servis rivalu, i to u pravom trenutku, pri rezultatu 4:4. Troicki je potom servirao za meč, koji je završio uz dosta problema. Robredo se nije predao i došao do dve vezane prilike za ribrejk, ali Trociki osvaja četiri poena za redom i uspeva da završi meč koji je za njega bio jako dobar.

Troicki će u četvrtfinalu turnira u australisjkom gradu igrati protiv Nikolasa Maua, koji je u tri seta bio bolji od Andreasa Sepija.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Sidneju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki