08/09/16 - 14:14h

Serena u polufinalu, još dva koraka do 23. slema i istorije

Amerikanka Serena Vilijams plasirala se u polufinale US Opena, nakon što je sa 2:1 u setovima savladala Rumunku Simonu Halep.

Serena

Serena

U meču koji je trajao dva sata i 17 minuta, domaća teniserka slavila je sa 6:2, 4:6, 6:3.

Zahvaljujući brejku u ranoj fazi prvog seta, Serena je povela sa 3:0. Rumunka je bila na korak od izjednačenja, smanjila je prednost Vilijamsove na 3:2, ali je nakon toga Amerikanka vezala tri dobijena gema i došla do konačnih 6:2 u ovom delu susreta.

Posle Sereninih propuštenih brejk šansi, drugi set je bolje započela Halep. Oduzela je servis američke teniserke u trećem gemu, povela sa 2:1, a brejk je sačuvala do kraja ovog dela meča u kom je slavila sa 6:4.

Pobednicu u ovom susretu, odlučio je brejk u četvrtom gemu trećeg seta. Do njega je došla Serena Vilijams koja ga je sačuvala sve do kraja seta (6:3) i tako došla do polufinala ovogodišnjeg US Opena.

Vilijamsova je na samo dva koraka od osvajanja 23. grend slema trofeja u karijeri, čime bi na večnoj listi prestigla Štefi Graf.

Protivnica u polufinalu će joj biti Čehinja Karolina Pliškova, dok se u drugom polufinalnom susretu sastaju Karolina Voznjacki i Anželik Kerber.

Teme:   Teniserke, Turniri, US Open, Vesti