09/07/16 - 16:45h

Serena sedmi put šampionka Vimbldona!

Amerikanka Serena Vilijams odbranila je trofej na Vimbldonu. Ona je u finalu sa 7:5, 6:3 savladala četvrtu teniserku sveta, Nemicu Anželik Kerber.

Serena Vilijams

Ovo je bio osmi međusobni susret prve i četvrte teniserke sveta, a šesti u kom je slavila Serena. Amerikanka je došla do svoje 22. grend slem titule, sedme na Vimbldonu. Ovom pobedom Serena se izjednačila sa Štefi Graf po broju trofeja sa četiri najveća turnira.

I SET

Anželik Kerber je osvojila prvi poen na meču, na servis Serene Vilijams, ali je američka teniserka vezala naredna četiri i asom završila prvi gem. Na servis Nemice odigrano je 14 poena, a Vilijamsova je propustila tri prilike za brejk.

Iako je nekoliko gemova trajalo dugo, sve do poslednjeg ni jedna ni druga nisu imale šanse da oduzmu servis protivnice. Tek u 12. gemu Amerikanka je došla do novih brejk šansi. Kerber se sa jednom uspešno suočila, dok je kod druge Serena naterala na grešku i na taj način osvojila prvi set – 7:5.

II SET

Sve do sedmog gema drugog seta nije bilo previše interesantnih momenata. Obe su bile sigurne na svoje servise, a do prve brejk šanse Vilijamsova je došla pri rezultatu 4:3. Iskoristila je priliku, oduzela protivnici servis i povela sa 5:3. Poslednji gem završen ja vrlo brzo, a Amerikanka ga je dobila bez izgubljenog poena – 6:3.

Vilijams Kerber

Finale u muškoj konkurenciji na programu je u nedelju, a za trofej će se boriti Endi Marej i Miloš Raonić.

Teme:   Anđelika Kerber, Serena Vilijams, Teniserke, Vesti, Vimbldon