22/10/14 - 12:46h

Serena nemoćna protiv Halepove! (WTA Singapur)

Amerikanka Serena Vilijams, prva teniserka sveta i jedna od najboljih teniserki svih vremena, doživela je u Singapuru jedan od najtežih poraza u karijeri. Amerikanka je u drugom kolu završnog WTA turnira pretrpela ubedljiv poraz od Rumunke Simone Halep sa 0:2, po setovima 0:6, 2:6 za nešto više od sat vremena igre.

S. Vilijams02
S. Halep66

Serena-Williams-&-Simona-Halep-img23741_668

Rumunka je igrala izvanredno u toku celog meča i nije dozvolila najboljoj teniserki sveta da nametne svoj ritam. Spasila je svih šest brejk lopti koje je imala Vilijamsova, dok je osvojala oko 70% poena i na prvi i na svoj drugi servis.

U prvom setu je sjajna Rumunka izgubila samo tri poena, napravila samo jednu neiznuđenu grešku, naspram Vilijamsove, koja je upisala čak 18, pa je rezultat na semaforu bio neverovatnih 6:0.

U drugom setu se Halepova u svakom gemu suočavala sa brejk loptama, ali je spasila svih šest. Sa druge strane, ona je svoje prilike koristila, pa je brejkovima na startu seta i u petom gemu, sa 6:2, stigla do neverovatnog trijumfa i druge pobede u grupi.

U sledećem kolu Halepova će igrati sa Ivanovićevom, a Vilijamsova protiv Bušar.

U drugom meču ove grupe sastaju se Ana Ivanović i Judžini Bušar, a njihov duel se igra od 13:30.

Teme:   Rang Lista, Serena Vilijams, Simona Halep, Teniserke, Vesti, WTA Rang Lista